Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród...

babopielka 12:15, 17 sty 2012


Dołączył: 19 lip 2011
Posty: 268
Witaj Beatko

Żurawki uwielbiam i sadzę je bez opamiętania .U mnie żurawki "robią" za obrzeża rabat
Wraz z pierwiosnkami wyglądają świetnie .Wioną kwitną pierwiosnki ,pożniej żurawki przejmują palmę pierwszeństwa i zdobią rabaty do zimy
U Ciebie fajnie wchodzą na ścieżkę .
____________________
Pozdrawiam Bożena Ogród w parkowym stylu
siaaska 12:20, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 1549
Widzę kolejny piękny ogródek Taki kolorowy i ten klomb z bukszpanami rewelacja z berberysową obwódką będzie super wyglądał Żurawkowe obrzeża troszkę zmałpuję jak oczywiście pozwolisz
____________________
Asia - Nasz mały raj na ziemi i www.siaaska.zieloneblogi.pl
beamilusia 13:08, 17 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Asiu! Miło mi ,że zajrzałaś do mnie .Ogród tworzę z mniejszym lub większym powodzeniem .Żurawki bardzo lubię ,odkryłam ich piękno rok temu ,pasują wszędzie i wyglądają pięknie o każdej porze roku .

Bożenko ,odkryłam ,że rzeczywiście żurawki tworzą piękne obrzeża rabat .Przymierzam się do sadzenia ich w ten sposób .

____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
agniecha973 14:32, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Beatko, ponawiam prośbę o identyfikację czosnków (na str. 6 na dole). Chyba gdzieś umknęła moja prośba.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
beamilusia 19:02, 17 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
agniecha973 napisał(a)
Beato, mam prośbę. Spójrz na tego linka i powiedz czy to takie czosnki kwitną w Twoim ogrodzie.
http://allegro.pl/czosnek-ozdobny-kazachstanski-10-szt-i2057536279.html


Przepraszam ,ale dopiero teraz mogę odpisać .Czosnek kazachstański kiedyś miałam ,ale zniknął( chyba mu nie służyła ziemia gliniasta ),jest to niski ,drobny ,delikatny czosnek ,wygląda ładnie w dużych nasadzeniach ,ale lubił się pokładać .Ja mam :

czosnek okazały-a .aflatunense(chyba)




czosnek troszkę ciemniejszy od poprzedniego ,ale nie wiem ,jaka odmiana (chyba Purple Sensation)




czosnek karatawski





czosnek Mount Everest





cdn
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 19:11, 17 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
czosnek białawy inaczej Krzysztofa(a.albopilosum=christophii)





Czosnek chyba neapolitański lub czosnek nigrum ( nie jestem pewna )



____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
agniecha973 19:13, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ślicznie dziękuję. To zmienia postać rzeczy. Straaaaasznie mi się podoba ten najwyższy. Muszę go mieć.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
beamilusia 19:20, 17 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Czosnek południowy(a.moly)





czosnek purpurowy(?)



czosnek bułgarski (a.siculum teraz nectaroscordum siculum)



____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
agniecha973 19:23, 17 sty 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ojej, a ten bułgarski jaki niesamowity. Ile Ty ich masz? Zdradź gdzie kupujesz. Może jakieś namiary w interneciku będą.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
beamilusia 19:26, 17 sty 2012


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
agniecha973 napisał(a)
Ślicznie dziękuję. To zmienia postać rzeczy. Straaaaasznie mi się podoba ten najwyższy. Muszę go mieć.


Wysoki i podobny do pierwszego jest czosnek olbrzymi- a .giganteum .Mam ,ale zdjęcia z bliska nie zrobiłam.
Pokazałam chyba wszystkie ,jakie mam ,ale kupowałam dawno i w różnych miejscach .Przez internet jeszcze nie kupowałam ,ale korci mnie ,bo tam tyle nowych odmian .
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies