Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Chora dracena

Pokaż wątki Pokaż posty

Chora dracena

Pimkie 22:10, 18 lut 2018

Dołączył: 10 lut 2018
Posty: 1
Od dodania postu nie podlewałam rośliny, ale jej stan jest taki sam a nawet się pogorszył. Ziemia jest bardzo sucha. Co mogę zrobić?
Ps. 2 pierwsze zdjęcia są z dzisiaj (nie wiem czy biały nalot nie jest pleśnią)

pozostałe dwa z poprzedniego tygodnia

Gardenarium 09:02, 19 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Podlewanie robimy z umiarem. Draceny nie są roślinami które lubią stać z korzeniami w wodzie, bo zamierają, ale zasuszyć ich też nie można

Teraz możesz zrobić tak:
ratować
- podlać
- oberwać suche liście
- na nalot na pniu to w ogóle nie patrz
- przesadzić roślinę w świeżą ziemię
- obserwować wilgotność ziemi aby nie zalać, ale pustyni nie rób

Jeśli jej stan się nie poprawi czyli nie zacznie normalnie rosnąć, wyrzucić.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:19, 04 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
buhehe napisał(a)
Witam!
Mam problem z draceną widoczną na zdjęciach.
https://imgur.com/a/xIwBc
Ma ona dwa pnie z każdego wychodzą trzy łodygi.
Problem zaczął się jakieś dwa miesiące temu
Pień zrobił się miękki(dosłownie pusty w środku), a łodygi uschły, przy czym ulatniał się z nich brzydki zapach, więc musiałem w jednym pniu uciąć dwie łodygi. Dodam, że do dzisiaj jedna łodyga się trzyma na tym pniu.
Olałem sprawę, bo drugi pień miał się dobrze i nic mu nie było, łodygi miały zielone liście, itd.
Ale choroba przeniosła się na drugi pień, bo od dołu zrobił się minimalnie miękki do tego jedna z łodyg straciła całkowicie liście i zrobiła się czarna na końcu. Druga łodyga trochę opadła, ale liście trzyma, a trzecia łodyga wygląda w porządku, chociaż trochę liści zgubiła.
Teraz pytanie. Co dalej robić?
Czy uciąć łodygi z liśćmi i wstawić je do wody, aby puściły korzenie, czy może ten jeden pień całkiem wyciągnąć z gleby, usunąć chore korzenie i przesadzić do nowej ziemi?


Wyrzucić, tego się nie da zatrzymać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:21, 17 mar 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
LukM napisał(a)
Witam. Dzisiaj na mojej dracenie zaobserwowałem małe robaczki przypominające myszki. Wie ktoś co to jest i jak z tym walczyć? Dołączam zdjęcie.

Pozdrawiam


Wełnowce.

Jak zwalczać wełnowce masz tutaj


Wybierz jakikolwiek sposób. Mechniczne zwalczanie jest nieskuteczne.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Artturittos 13:07, 15 wrz 2018

Dołączył: 30 sie 2017
Posty: 4
Witam serdecznie wszystkich potrzebujemy POMOCY otóż gdy wprowadziłem się na nowe mieszkanie to starzy właściciele zostawili mi dracene wszytko było z nią w porządku do zeszłego tygodnia kiedy to ją przesadziłem do większej doniczki . Liście zaczęły robić się żółte opadły na dół. Co mam robić proszę o pomoc
Gardenarium 09:54, 28 wrz 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Oberwać suche liście, nie zalewać draceny bo nie lubi korzeni w wodzie. Coś musiałeś zmienić, bo rośliny to odczuwają. Albo zalałeś albo zasuszyłeś.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:49, 27 cze 2021


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Sylwia_679 napisał(a)
Dzień dobry! Jakiś czas temu zauważyłam plamy na liściach mojej draceny. Co to może być za choroba i co zrobić żeby pomóc roślince? Dodam, że nie jest ona narażona na ostre naslonecznienie.


POkaż zdjęcia tych plam, więc albo suche powietrze i wtedy końcówki zasychają, a jeśli plamy jak w poprzednich postach, to przyczyna jest podana w tym wątku.

Jak uprawiasz tę dracenę, pokaż czy w donicy z otworami, czy w osłonce i wtedy może stoi w wodzie. Za mało informacji i brak zdjęć
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sylwia_679 13:25, 29 cze 2021

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 5
Gardenarium napisał(a)


POkaż zdjęcia tych plam, więc albo suche powietrze i wtedy końcówki zasychają, a jeśli plamy jak w poprzednich postach, to przyczyna jest podana w tym wątku.

Jak uprawiasz tę dracenę, pokaż czy w donicy z otworami, czy w osłonce i wtedy może stoi w wodzie. Za mało informacji i brak zdjęć



Nie mam pojęcia czemu zdjęcia nie są widoczne, dodam raz jeszcze. Dracena możliwe że miała za dużo wody, bo zauważyłam pod nią niewielka ilość (ale jednak) ma otwory w doniczce i wszystko powinno być okej.
Jeśli zdjęcia się nie dodadzą to opiszę: są to brązowe plamy z żółtymi obwódkami (dlatego martwie się że to grzyb) i mam wrażenie że jest ich coraz więcej.
Dodatkowo większość liści jest czarna na końcach (to chyba jak Pani wspomniała suche powietrze)
Sylwia_679 13:32, 29 cze 2021

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 5
Kurcze wrzuciło się tylko jedno z tego co widzę, może teraz się uda.
Sylwia_679 20:13, 29 cze 2021

Dołączył: 27 cze 2021
Posty: 5
Dopiero zauważyłam że na pierwszej stronie ktoś miał podobny problem i że to kwestia przelania także już nieważne.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies