Gdzie jesteś » Forum » Domowe » Chora dracena

Pokaż wątki Pokaż posty

Chora dracena

shrekol 06:32, 13 sty 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Coś dopadło moja dracenę, co to może być i czym z tym walczyć. Może ktoś miał podobne problemy




____________________
Sebek 09:15, 13 sty 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie jest to poparzenie słoneczne?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:53, 13 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie to sprawa nadmiernego podlewania, ona lubi duże przerwy w podlewaniu, co dwa tyg.
Poza tym zawsze jak zima i ogrzewanie się zaczyna to zaczynają się też problemy z plamami na liściach. Suche powietrze a to przecież rośliny z całkiem innego klimatu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 10:01, 13 sty 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Sebek poparzenie na pewno to nie jest, Danusiu te plamy zaczeły się pokazywać od września ogrzewanie jeszcze nie działało. Może faktycznie przelanie zobaczymy jak ograniczę podlewanie
____________________
Gardenarium 10:03, 13 sty 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Brzydkie liście oderwij. Wg mnie to właśnie za dużo wody w korzeniach, zwłaszcza jak masz je w osłonkach, zajrzyj czy nie ma wody?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 10:05, 13 sty 2012


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
Juz oberwane są w doniczkach ceramicznych będę ja bacznie obserwował
____________________
czarnula 17:59, 26 lut 2013

Dołączył: 23 mar 2012
Posty: 17
Wie ktoś jak się rozmnaża draceny?
Gardenarium 22:28, 26 lut 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odpowiedź jest w wątku o dracenie http://www.ogrodowisko.pl/watek/448-dracena?page=2#post_1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 22:14, 10 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Pimkie napisał(a)
Jestem posiadaczką tej rośliny od około roku. Stoi na półce obok okna, odkąd ją mam nie zmieniałam jej stanowiska, temperatura w pokoju to ok 20℃. Od pewnego czasu stan draceny się pogarszał, końcówki liści były brązowe, więc co kilka dni zraszałam je wodą. Mimo to roślina wyraźnie obumiera, nie wiem jak temu zaradzić. Jej liście straciły intensywny kolor, dużo z nich wypadło, a te które zostały są jakby przyklapnięte. Oprócz tego łodyga ma dziwną pofałdowaną strukturę, jakby brakowało jej wody, albo gniła od środka. Korzenie nie utrzymują rośliny stabilnie w glebie, łatwo można ją przesunąć. Ziemia nie jest specjanie przeznaczona do tego rodzaju roślin, ale myślę, że gdyby była nieodpowiednia to dużo wcześniej wystąpiły by tego objawy. Proszę o opinię i jakieś wskazówki.


Za dużo wody.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 22:15, 10 lut 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Draceny tak jak juki nie lubią nawożenia, i nadmiaru wody....to z moich obserwacji nie wiem jakiej wysokości masz roślinkę, ale można zrobić tak:
Odciąć nad korzeniem w miejscu poniżej mięknięcia pnia, dociąć jeśli jest widoczna potrzeba i zasypać(zatrzeć) ranę zwęgloną zapałką, lub przypalić(odkazić ogniem) Powinna się opuścić i zacząć rosnąć od nowa
A część z liśćmi:
skrócić łodygę powyżej mięknięcia pnia obsypać ukorzeniaczem do zdrewniałych gałązek i posadzić w ziemię, jest spora szansa na rozmnożenie( jeśli ta część nie jest chora)
moja mama tak robiła i działało
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies