Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry - PRZERABIAMY RABATĘ :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry - PRZERABIAMY RABATĘ :)

Syla 20:53, 20 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Mam jeszcze takie zdjęcia






____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anna_lastowska 10:28, 21 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Sylwia - jak zawsze kochana
Szczególnie to ostatnie - pokazuje całość .
Postaram się wszystko rozrysować na papierze milimetrowym ...
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Syla 12:32, 21 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
W tle są posadzone :
- thuje Smaragd,
- świerk serbski - oczywiście ilości muszą być dostosowane do długości rabaty.....

następnie, przesadzone pęcherznice
-2xDiabolo
-1xLuteus

z murku nie pamiętam Aniu to tam zwisa ale dla zagęszczenia można posadzić np. irgę :
-Major
-Coral Beauty (dostępna w naszej szkółce)
-Mooncreeper

drzewo np: klon Flamingo przy którym można posadzić popielate trawki ....

to popielate przy klonie to żwirek ..... narysuję to w rzucie będą widoczne linie

po lewej stronie brązowe pole - nie zagospodarowane jeszcze ..... można poprzesadzać rośliny które masz na rabacie np. kosodrzewinę itp uzupełniając berberysem ........

całkiem po prawej przy studzience zostawimy jałowce płożące uzupełniając o te porozrzucane po rabacie.......



Postaram się dzisiaj rozrysować to w rzucie płaskim będzie bardziej czytelne ......
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Gabriela 12:42, 21 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Sylwia, super, podoba mi się, ale ta pęcherznica będzie taka mała tylko na wiosnę i to po krótkim przycięciu, ale szybko wybuja w górę. Mam pęcherznice, Diabolo i Luteus, to spore krzewy i nie wychodzi strzyżenie na płasko, czy w kulkę ( próbowałam). Poza tym dwóch obok siebie nie da się tak blisko posadzić. Ja je wywaliłam z rabaty dwa lata temu i teraz robią za solitery, a właściwie drugi rząd na trawniku, przed zimozielonymi świerkami.
Taki czerwony akcent byłyby super, więc proponuję zamiast - żeby nie było że tylko krytykuję, czyli brzęczę a w zamian miodu nie daję - berberysy z czerwonymi liśćmi, w dodatku jesienią będą miały tak jak irgi mnóstwo czerwonych owoców no i będą zachowywać taki pokrój jak narysowałaś.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Syla 13:04, 21 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Dorysowane trawki są przy klonie Flamingo którego blado widać ........

____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 13:11, 21 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Gabriela napisał(a)
Sylwia, super, podoba mi się, ale ta pęcherznica będzie taka mała tylko na wiosnę i to po krótkim przycięciu, ale szybko wybuja w górę. Mam pęcherznice, Diabolo i Luteus, to spore krzewy i nie wychodzi strzyżenie na płasko, czy w kulkę ( próbowałam). Poza tym dwóch obok siebie nie da się tak blisko posadzić. Ja je wywaliłam z rabaty dwa lata temu i teraz robią za solitery, a właściwie drugi rząd na trawniku, przed zimozielonymi świerkami.
Taki czerwony akcent byłyby super, więc proponuję zamiast - żeby nie było że tylko krytykuję, czyli brzęczę a w zamian miodu nie daję - berberysy z czerwonymi liśćmi, w dodatku jesienią będą miały tak jak irgi mnóstwo czerwonych owoców no i będą zachowywać taki pokrój jak narysowałaś.


Oczywiście , że można zamienić .... U siebie w projekcie również mam pęcherznicę i zamierzam zgodnie z sugestią prowadzić w kulę ??? Wiem , że są wybujałe ale czy nie da się nad nimi zapanować ???? tak z ciekawości pytam .....

Ania na tej rabacie ma pęcherznicę posadzoną dlatego zasugerowałam tak a nie inaczej bo i jedno i drugie na zimę traci walory poza berberysem któremu zostaną owoce ......

Hmmm ja mam posadzone trzy pęcherznice Diabolo obok siebie w trójkącie .... w tym sezonie ciacham do ziemi ..... zobaczymy co będzie .... dzięki za opinię
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anna_lastowska 13:37, 21 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Sylwuś - pracusiu kochany - dziękuję !!!!!!
Koncepcja jest ciekawa - muszę sobie wydrukować i popatrzeć w naturze

Pęcherznice możemy przesadzić gdzie indziej - np. przy ogrodzeniu z sąsiadem
Gabrysia ma racje - one faktycznie silnie rosną

Świetne są te czosnki w jałowcach !!!!!!
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Syla 14:12, 21 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
anna_lastowska napisał(a)
Sylwuś - pracusiu kochany - dziękuję !!!!!!
Koncepcja jest ciekawa - muszę sobie wydrukować i popatrzeć w naturze

Pęcherznice możemy przesadzić gdzie indziej - np. przy ogrodzeniu z sąsiadem
One faktycznie silnie rosną

Świetne są te czosnki w jałowcach !!!!!!


Wydaje mi się , że te pęcherznice to można posadzić na rabacie wzdłuż ogrodzenia na przeciwko trampoliny gdzie planowałyśmy derenie po całej długości ..........

Ok ..... to pęcherznic tam nie będzie .....

Masz jakiś zamysł co do roślinności, które należy wziąść pod uwagę ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
Syla 15:08, 21 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380


berberysy, kostrzewa, jałowce przesadzone, irga na murze, klon zwyczajny Crimson Sentry lub wiśnia pospolita Umbraculifera
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
EwaG 16:28, 21 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
To ja też przedstwię swoją propozycję w formie bardziej tradycyjnej niż Gardenpuzle.

Mam nadzieję, że widać wszystko na skanie. Nie daję jakiś konkretnych roślin, raczej wskazówki co do ich wyglądu. Wystrzegałabym sie tylko krzewów o kolorze czeronym bo jakoś optycznie źle mi się komponują z kolorem kamieni, a do tego winnobluszcz zazwyczaj dość wcześnie się przebarwia i takie czerwowe na czerwonym to nadmiar szczęścia.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies