Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielonym do góry - PRZERABIAMY RABATĘ :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielonym do góry - PRZERABIAMY RABATĘ :)

Syla 15:41, 25 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
Fajnie Aniu , podoba mi się ten zawciąg nadmorski Armeria maritima , długo kwitnie od maja do września ma kwiatuchy w lila kolorze , jest zimozielony i taki delikatny. Zastanawiam się nad rozmieszczeniem ich nieregularnie na żwirowej jasnej części z soltierem w małej ilości (bo lubisz minimalizm) ???

Do zawciągu na tej rabacie dojdą lub są już posadzone czosnki również w zbliżonym kolorze .......Myślę , że to dobra koncepcja .....
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
EwaG 17:05, 25 sty 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Aniu, soliter posadziłabym jednak tam gdzie jest fragment żwirowy, żeby był bardziej wyeksponowany, a trawy jako łan zadarniająco (o czym pisał M. Surowiński).
Sylwio a o jakich czosnkach myślisz? fajnie mógłby wyglądać czosnek katarawski. Bo np. u czosnka olbrzymiego denerwują mnie jego liście, które wyglądają jakby były niedożywione albo na skraju uschnięcia.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
Gabriela 19:07, 25 sty 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A ja się nie domyśliłam, że tam ma być żwirek pod tym samotnym drzewkiem. Sylwia ma rację, jeśli tak to zawciągi rozrzucone na całej powierzchni, tego rządka pod trawami, jak się rozrosną, nie będzie widać. Chyba że trawki małe typu kostrzewa niedźwiedzie futro. Ale wtedy to będzie prawie tak samo wyglądało, jak zawciągi.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
anna_lastowska 21:14, 25 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Ewuniu - dokładnie tak jak mówisz - soliter koniecznie na żwirku
A czosnki olbrzymie, tylko że brzydkie liście ukryją jałowce.
Artykuł p. Mariusza czytałam i widzę tam coś wyższego, w kontrastującym z iglakami kolorze- to prawie koniec rabaty i niskie trawy "znikną"...
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Syla 21:35, 25 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380

Sylwio a o jakich czosnkach myślisz? fajnie mógłby wyglądać czosnek katarawski. Bo np. u czosnka olbrzymiego denerwują mnie jego liście, które wyglądają jakby były niedożywione albo na skraju uschnięcia.


Ewo, nie mam doświadczenia jeśli chodzi o czosnki ale wiem , że Ania sadziła jesienią olbrzymy stąd o nich wspomniałam . Zaglądnęłam sobie do internetu aby zobaczyć te o których piszesz i rzeczywiście ujmują swoim wyglądem Może się Aniu skusisz wprowadzając odrobinę białego koloru ???
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anna_lastowska 21:39, 25 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
One są niziutkie, Sylwuś ...
Bardziej podobają mi się te wyższe i fioletowe...
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Syla 21:45, 25 sty 2012


Dołączył: 18 paź 2010
Posty: 14380
anna_lastowska napisał(a)
One są niziutkie, Sylwuś ...
Bardziej podobają mi się te wyższe i fioletowe...


tak wiem i dlatego nie naciskam
____________________
**** wizytówka **** Po prostu ogród Sylwii :)
anna_lastowska 07:20, 26 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Jałowce i wyrastające z nich czosnki - będzie cudo...

A soliter? Co sądzicie o magnolii? Czy raczej coś szczepionego na pniu?
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
laurowisnia 09:52, 26 sty 2012


Dołączył: 22 lis 2011
Posty: 2676
Magnolia rośnie szeroko od samego dołu, chyba tam nie ma na nią miejsca, można też próbować wyprowadzić w formę drzewka ale po co się trudzić, jak można wybrać inne, nie wiem co dziewczyny na to?
____________________
Agata - Ogród w cieniu brzozy
anna_lastowska 10:59, 26 sty 2012


Dołączył: 21 paź 2010
Posty: 502
Magnolia już tam rośnie, dlatego o niej pomyślałam, ale też mi się wydaje , że lepiej by wyglądało coś "podkasanego"
____________________
ania Zielonym do góry czyli trudne początki***Zielonym do góry - przerabiamy rabatę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies