Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Thuja kulista 8 letnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Thuja kulista 8 letnia

Sebek 19:10, 12 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Fajnie wyszło - najlepiej moim zdaniem piąta od lewej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
kasiabis 20:40, 12 kwi 2012


Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 87
Sebek napisał(a)
Fajnie wyszło - najlepiej moim zdaniem piąta od lewej


wszystkie oprócz drugiej od lewej wyglądają nieźle, trochę je dokarmię nawozem i będa jak nowe

a na temat tej drugiej moje dziecko powiedziało, że wyglada jak "taty głowa", nie wiem czemu ale ta thujka taki ma dziwny kształt mało okragły a nie mogłam jej bardziej ciąć bo byłaby zupełnie łysa...

w każdym razie dzięki Wam moje thujki otrzymały kolejną szansę na przeżycie Dziękuję!
____________________
Katarzyna
Ewik 12:18, 24 sty 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Jaka to jest odmiana tuji - może Globosa? Jestem na etapie szukania " większych kulek" właśnie
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Gardenarium 18:54, 24 sty 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tuje odmiany kuliste - Golden Globe, Miriam, Danica, Globosa. Golden Tuffet.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jankosia 13:57, 10 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Mam podobną rzecz do zrobienia, bo kulki które zastałam przy przeprowadzce "siadły na jeden bok". Nie lubię tui i nie znam się na nich, ale szkoda mi wyrzucić. Czy biorąc pod uwagę jaką mamy teraz aurę mogłabym to teraz zrobić? Nie za wcześnie? Będę wdzięczna za podpowiedź. Mam też jedną kolumnową której mąż zabronił wyrzucić na początku. Od zeszłego roku też zrobiła się jakaś taka mniej zwarta. Też ją pewnie można nieco przystrzyc... Pytanie czy teraz już?
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
Gardenarium 23:05, 11 mar 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Teraz już.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jankosia 23:18, 11 mar 2015


Dołączył: 20 mar 2014
Posty: 3124
Dzięki Danusiu. Ale poczekam do rana
____________________
Monika. Gdybym tylko mogła nie wychodzić z ogrodu...
anna_t 16:50, 29 kwi 2015


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Gardenarium napisał(a)
Tuje odmiany kuliste - Golden Globe, Miriam, Danica, Globosa. Golden Tuffet.

witam, mam pytanie do p. Danusi, którą z tych odmian Pani najbardziej poleca?chodzi mi o uprawe, szkodniki, choroby itp.
Jestem poczatkującym "ogrodnikiem", dopiero planuje załozenie mojego ogrodu i powoli spisuje sobie odmiany warte uwagi. pewnie niebawem pokaze swoj "ogród" jak tylko ekipa skonczy kłaść kostke.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Gardenarium 11:04, 08 lip 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Każda z nich jest polecana, ale różnią się pokrojem i kolorem. W zależności od potrzeb. Golden Tuffet wydaje się najbardziej problemowa. Najmniej problemowe tuje zielone czyli Danica.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies