Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaste rarytasy w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaste rarytasy w naszych ogrodach

rispetto 11:03, 01 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Gosiu, w doniczce każda roślina będzie rosła wolniej, choćby ze względu na ograniczone miejsce dla masy korzeniowej.
Jest jeszcze kilka nowych wynalazków, które wg przewidywań powinny rosnąć bardzo powoli, jak np Pinus Buck's Broom, Diggy, Elkin's Dwarf, Quills Pig, czy Sonia, ale tak naprawdę to najbliższe lata pokażą jak to będzie wyglądać.
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
pamelka 12:33, 01 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Zajrzałam na stronę ZSP, a tam jest napisane, że odmiana od 0,5 do metra wysokości .... nic o szerokości, ale załączone fotki dokumentują dosyć rozległe drzewko.
A jakby tak w donicy zadołować, żeby ograniczyć zbyt silny wzrost? I tak warunki będą lepsze niż w stojącej .....
Marzenko dziękuje za polecenie Jak się domyślasz wyladowałam w Twojej galerii natychmiast i znów coś tam w oko wpadło ..... Pinus mugo Aureovariegata Panoca Na tę bym sie chyba skusiła.
Znalazłam u Ciebie Pinus thunbergii 'Aocha Matsu', bardzo ciekawa sosenka Powiedz proszę, czy ona będzie tak szybko rosła, jak gatunek, a co za tym idzie wyrosnie na spore drzewo? Czy jest szansa prowadzic ją na bonsai?
Wracam do galerii
rispetto 12:37, 01 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Pół metra wysokości zgadza się jak najbardziej
Jolu, wyręczę częściowo Marzenę - z thunbergii bym u Ciebie nie ryzykował. U mnie marznie co roku praktycznie wszystko co wystaje powyżej śniegu i chyba się rozstaniemy
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
darob66 12:44, 01 lut 2012

Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 16
Jolu i tym razem Paweł się nie myli...u Ciebie na wschodzie wszystkie Pinus thunbergii nie mają szans przy mroźnych zimach.My w kolekcji swojej mamy parę odmian kolorowych sosen Tunberga,ale u nas jest nieco cieplej,choć i u nas mrozy są duże,jednak nieco mniejsze niż na wschodzie i trwają krócej.
Jeśli idzie o tą kolorową Pinus mugo Aureovariegata Panoca to jeszcze jedną sztukę mamy.
Pozdrawiam Marzena
pamelka 13:58, 01 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Marzenko napisłam na pw.
Macie rację z tymi mrozami już druga noc poniżej -20 ....
Zdaje się jakiś czas temu ogrodnicy wróżyli z kawy, że nie bedzie już zimy w tym roku
Dangar 18:29, 04 lut 2012

Dołączył: 25 sty 2012
Posty: 15
Picea pungens Mecky.


Pica abies NN.

Picea pungens Waldbrun.

Picea sitchensis Siberzwerg
Borbetka 21:55, 04 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
Mój Picea abies Virgata:



i czekam aż będzie taki:

____________________
borówcowy wizytowka
Gardenarium 14:48, 05 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Podziwiam ogrodników, którzy uprawiają takie malutkie cudeńka. Trzeba być kolekcjonerem i miłośnikiem, żeby o nie tak dbać i czekać aż urosną, bo przyrosty nie są zbyt okazałe
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rispetto 19:24, 05 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Danusiu - powiem Ci więcej, owi kolekcjonerzy cieszą się tym bardziej, im ich skarby wolniej przyrastają
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
darob66 10:56, 07 lut 2012

Dołączył: 26 sty 2012
Posty: 16
rispetto napisał(a)
Danusiu - powiem Ci więcej, owi kolekcjonerzy cieszą się tym bardziej, im ich skarby wolniej przyrastają


To ja pokażę co Paweł miał na myśli


Pinus mugo 'WB 2'
dla porównania dodam stare zdjęcie robione z monetą



Picea abies 'Wichtel'

Pinus mugo 'Blażek Wintergold'

Pozdrawiam Marzena
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies