Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaste rarytasy w naszych ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaste rarytasy w naszych ogrodach

evastyl 20:18, 14 lut 2012

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 18
No to nawozem je

Fajna ta Metasequoia ...przycinasz ją czy ma takie krótkie przyrosty . Bardzo podobają mi się takie grube pędy widoczne od góry .Ja ma taką



____________________
Pozdrawiam Cieplutko Ewa
pamelka 20:41, 14 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Ewcia jeszcze nie przycinałam .... nabyłam wiosną ubiegłego roku i wydaje mi się, że już takie grube pędy miała.

Nawozem mówisz ....
Najpierw chyba zrobię cięcie i opryski, dzisiaj zakupiłam zestawy do iglastych i różyczek.
A potem nawożenie, tylko czym by tu - substralem?
Gardenarium 21:24, 14 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Iglaste to albo Migiczna siła do iglaków albo Pinivit w płynie. Ja takie stosuję do iglaków.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:58, 14 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
No to sie napatrzyłam "cudeniek", mam nawet jedno chciejstwo Pinus parviflora Fukai ja mam abies pinsapo Kelleris tylko i jakieś bardziej pospolite maleństwa
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
rispetto 07:55, 15 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Jolu, szkoda kasy na nawozy. Lepiej odłożyć $ na kolejne maleństwo Mirek by Ci powiedział: lasu przecież się nie nawozi
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
pamelka 08:47, 15 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 118
Paweł dobrze powiedziane
Tylko nasze maluchy nie leśne, coś tam jednak im sypnę, nie za dużo, żeby nie za szybko się rozrosły.
A u mnie zimową porą zdaje się odszedł do krainy wiecznej zieloności Pinus jeffreyi 'Joppi'
Tak to inwestować w roślinki z alle....
Nic to na jego miejscu zaplanowana Pinus koraiensis Jack Korbit
rispetto 09:40, 15 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96
Jesteś już drugą osobą, która mówi, że ma takie przygody z Joppi. Nie wiem co jest przyczyną, ale u mnie radzi sobie nienajgorzej. Wczoraj ją oglądałem i jak tylko śnieg jej nie połamie, to będzie żyła.
Jak już będziesz nawozić to wybierz nawóz, w którym będzie jak najmniej azotu. Wzmocni to roślinę, a nie spowoduje nadmiernego wzrostu. Jak został Ci jakiś jesienny nawóz do iglaków to możesz go zużyć Tego dolistnego nawozu (konkretnie Scotts) używałem tylko i wyłącznie w celu przyspieszenia wzrostu pąków, bo już nie mogłem się ich doczekać Teraz rosną swoim rytmem i wyglądają wg mnie lepiej, spokojniej znoszą zimę i choroby mniej się ich czepiają.
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
evastyl 09:54, 15 lut 2012

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 18
rispetto napisał(a)
Jolu, szkoda kasy na nawozy. Lepiej odłożyć $ na kolejne maleństwo Mirek by Ci powiedział: lasu przecież się nie nawozi


Pewnie lasu się nie nawozi on sam się nawozi , pod nasze "kuleczki " trzeba podrzucić no niby jak mają się "nawieźć " muszą coś jeść .
Pamelko ale pod "tło" to bym nie żałowała niech szybciej urosnie
____________________
Pozdrawiam Cieplutko Ewa
rispetto 11:53, 15 lut 2012

Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 96

Picea glauca Hanutkowo
____________________
Zapraszam na hanutkowy blog o naszym ogrodzie: http://hanutkowo.blox.pl
Dangar 14:25, 16 lut 2012

Dołączył: 25 sty 2012
Posty: 15
Piękny świerczek .
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies