Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Obrazki włoskie 'Marmoratum' syn. 'Pictum' (Arum italicum)

Pokaż wątki Pokaż posty

Obrazki włoskie 'Marmoratum' syn. 'Pictum' (Arum italicum)

Fernami 12:30, 29 sty 2012

Dołączył: 19 sty 2012
Posty: 19
Wymaga stanowiska półcienistego do cienistego. Kwitnie IV - V. Kłosy z jagodami, które czerwienieją i pozostają po uschnięciu liści, są może ważniejszą ozdobą niż liście. Przynajmniej u mnie, sąsiedzi dopytywali się często "a co to?"
Jesienią wyrastają nowe liście, które zimują. Rozmnażanie przez podział bulw w czasie spoczynku a u gatunku też przez nasiona. U mnie, jak widać rośnie między paprociami.



alinak 20:13, 29 sty 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
prawda że to kwiat ciągle u nas mało spotykany i wywołuje powszechne zdziwienie i zachwyt . nie wszyscy wierzą że zimuje w ogrodzie . u mnie akurat z powodzeniem hodowany w pełnym słońcu





















____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
ele2001 22:53, 29 sty 2012


Dołączył: 25 lis 2011
Posty: 1483
A ja zrezygnowałem z jego uprawy dlatego że po kwitnieniu zamiera jego największy atut liście
____________________
Przemo - Ogród mały, ale pojemny;)
Joanka 17:30, 26 lut 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Ale dziwaczek
Pierwszy raz widzę
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
14:50, 31 maj 2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies