Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A jakie są Wasze pomysły?

Pokaż wątki Pokaż posty

A jakie są Wasze pomysły?

Gardenarium 08:38, 03 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
waska napisał(a)
i następne

tu ten kawałek kończy sie pęcherznicą diabolo a z przodu ta jasna nie pamietam nazwy. i moim biednym dereniem w tym roku ma rok

chce ty perukowca i hortensję myślę o jakiejś trawie
a jak tam stałam to pomyslałam ze o co pod drzewami też coś.
Ta wiśnia z tyłu bedzie wycięta.



W ten róg dołóż najpierw kilka świerków serbskich, żeby coś wysokiego było tutaj. Potem dopiero hortensje, ale perukowca tylko jednego dla koloru, a hortensji dużo i miskanty Gracillimus - wysokie i piękne. Może coś piennego na kiju?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:39, 03 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
waska napisał(a)


co mam z nim zrobic???????

Formować w kulę, będzie śliczna. Albo jajo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:41, 03 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
waska napisał(a)





Drzewko zostaw, jest żółte więc dosadź mu w kółko bordowe lub pomarańczowo-różowe żurawki ładne, usuń cegły, zrób kacik, będzie soliter w trawniku. Kosodrzewiny wyautuj gdzieś i posadź w grupie. I tak za 5-10 lat będziesz je wywalać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:46, 03 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
waska napisał(a)





Ta prostokątna rabata jest fajna.Podziel ją na dwie części, W kwadracie pod bonsai posadź trzmielinę Emereld'n Gold (już masz jedną, Zrób piękny cięty płasko kwadrat, z którego będzie wyrastało bonsai.
Na pozostałej części z jajem zrób inny kolor kwadratu, np z zurawki Creme Brule lub Caramel. Ostatecznie coś innego, np. zielona Pachysandra a w niej żółte i niebieskie krokusy - z 30 sztuk.
W części z trzmieliną - białe krokusy.

Wywal szmatę
a dlaczego? masz tutaj
http://www.ogrodowisko.pl/watek/736-mata-przeciw-chwastom

Cięcie kancików, jak już trawa będzie po wiosennej regeneracji:

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/169-regeneracja-trawnika-po-zimie

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/49-brzegi-trawnika-czyli-jak-uproscic-pielegnacje
http://www.ogrodowisko.pl/watek/615-przycinanie-brzegow-trawnika
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Juzia 09:13, 03 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38915
Wpadła Danusia i zrobiła porządki
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 09:30, 03 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
No jak dostała wskazówkę, a najlepiej link to szybciej trafiła. szmaty Ci nie przepuszczę, nie da rady hehehe ciekawam kiedy wyciągniesz

Wyciąganie szmaty w ogrodzie przy rezydencji

Jeden kołtun






Nareszcie rośliny mogą oddychać




____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
moni 09:54, 03 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
rada ode mnie choć nie wiem czy w temacie nigdy nie używać tych mat przeciwchwastowych lepiej dobrze oczyśćić przekopać glebę i dać pod koniec na rabaty dużo ogrodowego żwirku.
____________________
Mona
waska 11:59, 03 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Gardenarium napisał(a)

i następne

tu ten kawałek kończy sie pęcherznicą diabolo a z przodu ta jasna nie pamietam nazwy. i moim biednym dereniem w tym roku ma rok

chce ty perukowca i hortensję myślę o jakiejś trawie
a jak tam stałam to pomyslałam ze o co pod drzewami też coś.
Ta wiśnia z tyłu bedzie wycięta.



W ten róg dołóż najpierw kilka świerków serbskich, żeby coś wysokiego było tutaj. Potem dopiero hortensje, ale perukowca tylko jednego dla koloru, a hortensji dużo i miskanty Gracillimus - wysokie i piękne. Może coś piennego na kiju?


tam jest jeszcze mały dereń
ale zrobię tak jak napisałaś
musze to jeszcze "zobaczyć"
zauroczył mnie ogród z lustrem (jestem na 100stronie)
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
waska 12:04, 03 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Gardenarium napisał(a)






Ta prostokątna rabata jest fajna.Podziel ją na dwie części, W kwadracie pod bonsai posadź trzmielinę Emereld'n Gold (już masz jedną, Zrób piękny cięty płasko kwadrat, z którego będzie wyrastało bonsai.
Na pozostałej części z jajem zrób inny kolor kwadratu, np z zurawki Creme Brule lub Caramel. Ostatecznie coś innego, np. zielona Pachysandra a w niej żółte i niebieskie krokusy - z 30 sztuk.
W części z trzmieliną - białe krokusy.


będzie trzmielinka
z prawej też juz jest
no i z prawej też są zurakwi ale śnieg mi je "sprasował"

a czy w srodek moze byc actea????
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
waska 12:05, 03 mar 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Gardenarium napisał(a)






Drzewko zostaw, jest żółte więc dosadź mu w kółko bordowe lub pomarańczowo-różowe żurawki ładne, usuń cegły, zrób kacik, będzie soliter w trawniku. Kosodrzewiny wyautuj gdzieś i posadź w grupie. I tak za 5-10 lat będziesz je wywalać.


no i prosze

mąż bedzie szczęśliwy - drzewko zostaje
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies