Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » A jakie są Wasze pomysły?

Pokaż wątki Pokaż posty

A jakie są Wasze pomysły?

waska 21:10, 11 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Widzę że moje niezdecydowanie i metlik wcale nie pomaga i was odstraszyl
oglądam w wolnych chwilach forumkowe ogrody coś już mi pomału się w głowie układa

zdecydowałam że rododendron zostaje zrobię mu ala donice z płaskiego kamienia łącznie z rozanecznikiem i płaszcze bardzo spodobało mi się w gardenarium w realizacjach. Niestety nie umiem wkleje linku bo pisze z telefonu męża.
Resztę rabaty polacze z trawą.
No i zostaje odcinek od rd ale wydaje mi się że za rada Danusi zminimalizacje go do trzech kul na pniu runianki i co jeszcze?

A czy bluszcz też dać?
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
Sebek 13:36, 12 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Nie będzie wtedy zbyt zielono? Może nie dawaj...
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
waska 15:59, 12 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
Sebek napisał(a)
Nie będzie wtedy zbyt zielono? Może nie dawaj...


Hmm tak myślisz...
Może faktycznie
____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
waska 10:28, 17 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
dla kaisog1 za to ze chciało jej sie zrobić ten bałagan po swojemu



no i moja kolejna wyklejanka



wciaż ciężko mi zrezygnować z niektórych roślin. Boje sie ze jak zrezygnuje z nich to wtedy nie bedzie pasować ten odcinek do reszty. a gdzieś tam w głowie słysze ze jak zaczne to i tan mnie poniesie

prosze zobaczcie i napiszcie co jeszcze radzicie

starałam sie kierować podpowiedziami Danusi ale cieżko mi jakoś było "to zobaczyc" jestem za tępa chyba

____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
EwaG 11:26, 17 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Całkiem fajnie ta ostatnia wizualizacja Ci wyszła.
Podoba mi się połączenie dużej kulki z dwoma szczepionymu na pniu o rówżnej wysokości i swoboda nasadzeń rododendronów.
Ja bym zrezygnowała z innych kulek, a dodała właśnie niższych różaneczników ew. azalii niskich (fajnie się przebarwiją na jesieni). Przycięła kształtnie krzew z lewej strony (irga) tak aby nie konkurował z cisem i przesadziła tę irgę na pniu (jakoś mi tu nie pasuje). Można ew. powielić w tym miejscu układ: kulka przy ziemi i szczepiona na pniu, ale z tego samego co w szczycie domu.
A to szare po środku to co to jest w Twoim zamyśle?
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
kraania 12:29, 17 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
Wesza a dla mnie jest jeszcze za dużo gatunków roślin. Jakoś tak lewa strona nie pasuje mi do prawej. Podoba mi się to co zaproponowała kaisog1, ale bez tego środka i tyłu. Ja z tyłu widziałbym coś bardziej lekkiego, jakieś trawy. ale ja się nie znam .

____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
EwaG 12:57, 17 lut 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
kraania napisał(a)
Wesza za dużo gatunków roślin


W jednym miejscu pasuje więcej gatunków w innym mniej. Tu Wesza chce aby się dopasować się do tego co istnieje. GardenPuzle mają coś co mnie bardzo denerwuje, czyli dowolną mozliwość powiększania roślin bez powiązania z wiekiem i być może to powoduje, że prawa strona wydaje się dominująca.

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
waska 17:31, 17 lut 2012


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 1812
to szare to kamienny murek - chce z niego zrobic ala donicę dla starych nasadzeń - bardzo spodobało mi sie to w gardenarium w jednym ogrodzie

co do lewej strony to ona też jest do zagospodarowania


wciaż nie wiem jak to połączyć

moze właśnie te rózaneczniki ??

zeby zrobić symetrii troszeczke??

tam jest bardzo sucho bo to pod dwoma świerkami a rożanecznikom chyba nie wygodnie w suchym co?


____________________
Mój zielony świat malowany roślinami * A jakie są wasz pomysły?
kraania 17:44, 17 lut 2012


Dołączył: 12 lut 2012
Posty: 1709
EwaG napisał(a)
GardenPuzle mają coś co mnie bardzo denerwuje, czyli dowolną mozliwość powiększania roślin bez powiązania z wiekiem i być może to powoduje, że prawa strona wydaje się dominująca.


Może dlatego mi cos nie pasuje. A tak w ogóle to widzę EwaG, że jesteśmy ogrodowymi sąsiadkami .

Wesza na pierwszej stronie swojego wątku pisałaś, że chcesz tą rabatę zgeometryzować dodać formowane kule, trawę i runiankę. Dlatego spodobała mi się propozycja kaisog1, bo w tej propozycji wszystko jest takie uporządkowane.
____________________
Ogród w lesie - moje miejsce na ziemi Ogrodowiskowe spotkanie Spotkanie wrzesień 2012 u kraanii zmiany zmiany u kraanii-czyli co w lesie piszczy
Gardenarium 18:01, 17 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kaisog1 napisał(a)




Dobra ilość gatunków tu jest, pod ścianą może bez tego szpaleru??? hehe a może jednakowe trawy?

Wesza napisał(a)

no i moja kolejna wyklejanka




Ogranicz ilość gatunków, daj po lewej też RH
Te kule na tle ściany bombowe są. Trzmielina pienna z lewej - niepotrzebna, może jeszcze jeden spory Rh???
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies