Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Araucaria araukana - araukaria chilijska

Pokaż wątki Pokaż posty

Araucaria araukana - araukaria chilijska

Gardenarium 16:43, 29 maj 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
To spory sukces - chyba jej tam dobrze i mur (kamienie) oddają ciepło
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
romaya 17:56, 13 kwi 2018

Dołączył: 02 lut 2018
Posty: 44
W spadku po byłych właścicielach mam niewiele roślin, a jedną z nich jest niespotykana na moim Podlasiu araukaria chilijska.

Rośnie od 2 lat w gruncie, ma ok. 70 cm. Jest jednak problem - po pierwsze mieszkam w strefie 6a, więc zimy bywają srogie. "Dziadek" co prawda skonstruował styropianowy domek i tak chroni drzewko, ale przy okazji szpeci obejście. Kiedy byłam zimą, myślałam, że jakieś niepotrzebne AGD wystawili . Po drugie, araukaria jest słabo umiejscowiona - ot tak wrzucona w trawnik kilka metrów od domu.

Chciałabym ją zatrzymać, ale raczej jako roślinę pojemnikową. Czy ktoś wie, jak ją przesadzić z gruntu do donicy?
____________________
Magda Daleko od szosy
fryc 10:04, 05 maj 2018

Dołączył: 05 maj 2018
Posty: 1
Nie warto. Araukarie źle znoszą przesadzanie.
Przesadziłem niedawno 2 szt 70 i 100 cm do gruntu i prawdopodobnie nie przyjęły się. A odwrotnie jeszcze gorzej.
Spójrz na to z innej strony. Może i szpeci ale tylko przez krótki czas zależny od zimy. Tej zimy to były tylko 2 tygodnie, czyli stawiać domek jak będzie od -10.
Jak mniej to agrowłóknina.
Natomiast w lecie to wszyscy ci będą zazdrościć!.
Niestety przy większej zimie -20-30 stopni domek nic nie da. Potrzebne będzie dogrzanie.
Afa78 21:59, 09 sie 2020

Dołączył: 05 maj 2020
Posty: 5
A tu Moja malutka jeszcze Araukaria za kilka lat trafi do gruntu

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies