Gdzie jesteś » Forum » Ogrodowa kuchnia » Torcik truskawkowy - w oczekiwaniu na wiosne :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Torcik truskawkowy - w oczekiwaniu na wiosne :)

bociek 17:40, 19 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jest to orzezwiajacy torcik. Mrozone truskawki w sezonie oczywiscie zastepujemy swiezymi

Potrzebujemy:

2 opakowania mrozonych truskawek
smietanke kremowke
cukier puder
2 opakowania galaretki truskawkowej
1 opakowanie zelatyny

Na poczatek w dwoch oddzielnych miseczkach przygotowujemy galaretki. Do jednej miseczki z rozpuszczona galaretka dodajemy jeszcze zelatyne, dokladnie mieszamy az wszystko sie ladnie rozpusci i zostawiamy do wystygniecia.

Truskawkom pozwalamy leciutko rozmarznac - nie moga byz zamarzniete na kosc, ale nie moga tez calkowicie rozmarznac (chodzi o to, zeby masa w miare zybko sie sciela

Kremowke ubijamy z cukrem na pyszna bita smietane - slodycz regulujemy wedlug wlasnego upodobania, do bitej smietany dodajemy truskawki i miksujemy wszystko na gladka mase. Do tego wlewamy zimna galaretke z zelatyna i szybciunio przelewamy do formy i do lodoweczki.
Jak zastygnie zalewamy druga galaretka.

Moi domownicy i goscie uwielbiaja. Mysle, ze i Wam bedzie smakowalo. Zdjecia nie posiadam, robilam w zeszlym tygodniu i w zasadzie w ponidzialek pozostalo jedynie wspomnienie
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Gabriela 19:00, 19 lut 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pyszne i lekkie, produkuję coś podobnego z jogurtem i śmietanką kremówką.
Albo taki szybki deser - zmiksowane mrożone truskawki przekłada się w wysokiej szklance warstwami z naturalnym jogurtem - piękne, zdrowe i dobre
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Jagna 19:06, 19 lut 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Wrzuc zdjęcie!!!!! Niech choć się napatrzę
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
monteverde 19:59, 19 lut 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
jak się da podwójne galaretki z mniejszą ilością wody, to nie trzeba żelatyny walić
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Basiaw 07:53, 20 lut 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
A ja za Gabrysią powtórzę - świetnie smakuje z jogurtem, wcale nie trzeba boczków chodować kremówką a i cukru nie trzeba dodawać, w proszkowej galaretce jest go całkiem sporo. Przyjemnosć z jedzenia taka sama a kalorii o połowę mniej
____________________
Nasz mały, zielony świat
bociek 20:13, 22 lut 2012


Dołączył: 05 paź 2011
Posty: 7991
Jagna, jak bede robic nastepnym razem to wrzuce fotke specjalnie dla Ciebie

Aniu Monteverde, wiem, ale wole wzmocnic zelowanie sama zelatyna niz wprowadzac wartosc dodana w postaci aromatu, ale kazdy ma swoj sposob

Basiu, moi chlopcy uwielbiaja bita smietane, ale z jogurtem na pewno tez jest pysznie, musze sprobowac
____________________
Wiosne trzeba miec przez caly rok w sercu :D Bockowe perypetie ogrodkowe
Tinka 23:08, 27 lut 2012


Dołączył: 23 mar 2011
Posty: 603
Ale Wy sobie tutaj dziewczyny dogadzacie,mniam...Pozdrawiam
____________________
Tinka - Moja oaza spokoju
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies