Gdzie jesteś » Forum » Balkonowe » Pelargonia angielska

Pokaż wątki Pokaż posty

Pelargonia angielska

karolina_kosik 21:53, 12 mar 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 1
Co to znaczy? Jak je uprawiać? Ja kupiłam swoją latem. Kwitła pięknie na biało z różowym nalotem, ale jak tylko kwiatek przekwitł tak koniec. Liście trzymają się do teraz, pięknie się rozrosły ale nie ma ani jednego kwiatka :[
Sebek 22:32, 12 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
To znaczy, że potrzebują dużo więcej nawożenia niż te zwykłe - i coś w tym jest, bo mi też niezbyt ładnie kwitły. Także nawoź je mocno, a powinny dobrze kwitnąć.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 22:37, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trzeba chyba kupić specjalną Magiczną Siłę do pelargonii, widziałam taką, ale zdaje się, że coś im mokra pogoda nie odpowiada, bo kwiaty gniją, a kwitnienie zanika. Z kim bym nie rozmawiała to narzeka na te pelargonie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
justi 23:47, 18 maj 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Tak moja też krótko kwitła, stała pod daszkiem więc deszcz na nią nie padał chyba, że zacinało pod skosem. Ale ładna była...

____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Puskaogrodni... 08:52, 19 maj 2012


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
justi napisał(a)
Tak moja też krótko kwitła, stała pod daszkiem więc deszcz na nią nie padał chyba, że zacinało pod skosem. Ale ładna była...



Bardzo elegancka...
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
monteverde 01:58, 21 maj 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Śliczne nacie te anielskie pelargonie im najbardziej pasuje wschodnia wystawa, stanowisko półcieniste, na której słońce operuje do południa, jeżeli posadzicie je np. na balkonie o wystawie zachodniej to nadmiernie nagrzewające się podłoże może być dla nich zabójcze szczególnie w okresie letnim, z kolei zbyt mała ilość światła powoduje brak kwitnienia. A jeżeli chodzi o nawożenie to, posadzenie tych pelargonii do zbyt zasobnego podłoża lub zbyt mocne nawożenie spowoduje brak kwitnienia i wybujały wzrost rośliny. Podłoże do uprawy torfowe, lekko kwaśne, najlepiej z dodatkiem glinki, bo ona zatrzymuje wodę, nie należy też dodawać kompostu, bo zawiera za dużo składników pokarmowych, które mogą popalić korzenie. Podlewać regularnie, nie zalewać i nie przelewać, bo można spowodować zamarcie rośliny, szczególnie gdy w dnie pojemnika nie ma otworów, roślina żółknie i może obumrzeć, niech Wam zdrowo rosną, aha i nie zaleca się łączenia ich z innymi roślinami, bo mogą zagłuszać te niziutkie pelargonie
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Konwalia16 21:55, 01 lut 2013


Dołączył: 01 lut 2013
Posty: 7
Kocham pelargonie Na balkonach mam zawsze pelargonie bluszczolistne czerwone i różowe, angielskie mam na parapecie, niestety moja angielska różowa tej zimy nie przetrwała może dlatego, że miała już 3 lata ?
____________________
Jagna 07:22, 05 mar 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 1569
Będę wdzięczna za pomoc w kwestii mojej pelasi:
http://www.ogrodowisko.pl/watek/294-watek-o-tym-ze-nie-umiem?page=114
____________________
Wątek o tym, że nie umiem
AbelardIzka 06:51, 25 sie 2016

Dołączył: 03 cze 2016
Posty: 8
Bardzo wdzięczne kwiaty jeżeli odpowiednio się o nie dba.
MariuszG 01:01, 05 cze 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538



____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies