Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Nawóz zielony przed trawnikiem

Pokaż wątki Pokaż posty

Nawóz zielony przed trawnikiem

rmf 13:52, 28 lut 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Witam

Ponieważ moja działka leży odłogiem chciałbym przed zakładaniem trawnika posiać przedplon.
Mam gline zmieszana z piaskiem i czarnoziemem. W zeszłym roku, na jesień zostało to zaorane przegryzione glebogryzarka ze wzgledu na chwasty. Prosiłbym o poradę czy jescze w tym roku mógłbym zastosować nawóz zielony ? ew Jaki Zastanawialem się nad Facelią - podobno mozna ja wysiewać od marca. Jeśli tak to ew w maju, czerwcu mógłbym to przekopać lub ponownie przeorać i przejechać glebogryzarką.


pozdrawiam
Rafał

____________________
Gardenarium 14:11, 28 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jak zaczęłam czytać od razu pomyślałam o facelii. To najlepszy wybór.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 14:36, 28 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Popieram facelię. Bardzo miododajna na dodatek. Niekłopotliwa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
rmf 14:49, 28 lut 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Super, dziekuję za odpowiedź. Ile powienienem jej wysiać ? działka ok 800 m2

Rafał
____________________
Pszczelarnia 14:54, 28 lut 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tego nie powiem, choć wysiewałam u siebie nie raz. Ale nie umiem powiedzieć, bo ja mam nasiona swoje, nie kupuję. Porządna garść na ar powinna wystarczyć. Ona rośnie bardzo gęsto. To nie przeszkadza.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 14:56, 28 lut 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Łodygi są dość delikatne i łatwo je potem przerobić i przekopać. Na torebce będzie ile na 100 m potrzeba.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
rmf 09:35, 24 mar 2012

Dołączył: 13 mar 2011
Posty: 108
Witam

Mam dylemat czy wysiewać w ogóle ten przedplon - jak sądzicie ? czy wiosna to dobry termin ? Ile musiałbym odczekać po przekopaniu masy zielonej aby przygotować podłoże pod trawnik tj równać itd ?
W internecie czytałem, że powinno się poczekać od 2-8 tygodni - czyli resztę prac może mógłbym wykonywać w lipcu lub później. A może nie pozwolić przedplonowi na duży wzrost a tylko do wysokości ok 15 cm - tylko czy to ma wtedy sens ? Obawiam się też czy przegryziony glebogryzarką nawóz zielony rozkładając się nie spowoduje miejscowego zapadania się, wyrównanego wcześniej, podłoża...
Zależy mi bardzo na tym, żeby mieć trawnik w tym sezonie. Już tu mieszkamy i nie wyobrażam sobie, żeby moja 3,5 letnia córka nie mogła polatać po działce. Przy okazji dziękuję za wszystkie rady.
____________________
Gardenarium 12:29, 25 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Jest sens w przekopaniu wcześniejszym. Masa zielona nie jest znowu taka duża, żeby aż się miało zapadać. Wszystko zależy jak dokładnie to się rozdrobni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies