Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Dzielenie, rozmnażanie traw

Pokaż wątki Pokaż posty

Dzielenie, rozmnażanie traw

Filomena 14:55, 19 paź 2018


Dołączył: 28 maj 2014
Posty: 1373
Czy seslerię błyszczącą też lepiej dzielić wiosną? Chcę przerobić rabatę teraz na jesieni. Myślę, że trawy kwitnące wiosną i wczesnym latem jak moja sesleria lepiej teraz dzielić ale nie jestem pewna. Proszę o poradę.
____________________
Filomena-w zielonej aptece
Marta83 18:29, 07 lut 2020


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
Można już przycinać trawy czy jeszcze się wstrzymać? Jeśli jeszcze nie to kiedy będzie dogodny termin bo zima w tym roku jest dziwna. Nie wiązałam ich na zimę i zaczyna fruwać słoma.
Kiedy można je dzielić? Wiem,że wiosną ale czy wiosna będzie bo mówią,że w lato od razu wejdziemy.
Mieszkam w środkowej części Polski,chyba mrozy nie wrócą.
Gardenarium 18:30, 07 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie można - to się mści, jak wyjdzie spory mróz to będzie niedobrze. Mogą zmarznąć, a tak suche chroni.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Marta83 18:35, 07 lut 2020


Dołączył: 01 lut 2020
Posty: 36
Dziękuję Danusiu za tak szybką odpowiedź.W takim razie wstrzymuję się.
Gardenarium 18:35, 07 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak trzeba, wszędzie trąbią, żeby nie ciąć.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Karol99 20:05, 21 cze 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy ktoś ma doświadczenie z dzieleniem miskanta w okolicach sierpnia? Niestety nie będę mieć wpływu na ten termin. Musimy wtedy ją wysadzić, a chciałbym od razu odmłodzić i uzyskać 3 kępki.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Mirka 20:24, 21 cze 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Karol99 napisał(a)
Czy ktoś ma doświadczenie z dzieleniem miskanta w okolicach sierpnia? Niestety nie będę mieć wpływu na ten termin. Musimy wtedy ją wysadzić, a chciałbym od razu odmłodzić i uzyskać 3 kępki.
Karol z Miskantem to nie wiem ale w zeszłym roku latem dzieliłam Trzcinnika Brachytrychę z powodzeniem ale o podlewaniu nie można zapominać.
Wiosną wszystkie sadzonki wystartowały.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
AlinaP 14:55, 04 lip 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Karol99 napisał(a)
Czy ktoś ma doświadczenie z dzieleniem miskanta w okolicach sierpnia? Niestety nie będę mieć wpływu na ten termin. Musimy wtedy ją wysadzić, a chciałbym od razu odmłodzić i uzyskać 3 kępki.


To dawny post, nie znalazlam go wcześniej. Odpowiem, ponieważ ja takie doświadczenie miałam w sierpniu zeszłego roku.
Chcąc oddzielić kilka dość pokaźnych sadzonek gracillimusa z rosnącej kępy użyłam starego szpadla. Oddzieliłam potrzebne sadzonki i przecinałam stukając młotkiem w tę część, którą się naciska stopą. Potem podważałam już porządnym szpadlem i sadziłam w nowe miejsca. Można przyciąć liście do połowy. Do końca sezonu już były nowe. Podlewałam często. Przetrwały zimę.
Wczoraj ta samą metodą pozyskałam kolejne sadzonki. Początek lipca, deszcz. Z tą różnicą, że stukałam w metalowa rurkę, z której wypadł drewniany trzonek. Poszło znacznie łatwiej i szybciej. Stary szpadel miał być wyrzucony
____________________
Ala
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies