Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Pnącza do cienia/półcienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pnącza do cienia/półcienia

Gardenarium 18:55, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zobacz czy dasz radę wykopać dól odpowiednio głęboki i obszerny, nawet jeśli będzie wąski. Ale 10 cm to stanowczo za mało.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:09, 20 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
To chyba odpowiednie miejsce żeby się poradzić

mam w rogu ogrodu moje serce ogrodu ale nie musi go być widać w całym ogrodzie
dlatego postawimy takie 3 kratki stopniowo i zastanawiam się czym je obsadzić żeby były zielone parawany
tu jest leśny zakątek pod sosnami

kratki nie są szerokie,myślałam o bluszczach a w środkowej róża Mam Hardy i powojnik ale nie wiem czy wszystkie trzy jednakowe czy tak dzielić, a może co innego
tu jest jasno ale słońce krótko



proszę o jakieś sugestie
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 22:26, 20 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bluszcz ok, takie same powojniki proponuję. Róza biała dobrze.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:39, 20 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
Bluszcz ok, takie same powojniki proponuję. Róza biała dobrze.


Danusiu dzięki , o powojniku myślałam tylko jednym jako tło dla róży a z boku kratki z bluszczem - powojnik ten z zielonymi wypustkami na białym chyba spasuje do tej róży co ma zielony środek

____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 22:51, 20 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
On się może nie udać, masz już go i rośnie?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Justyna 22:46, 21 lis 2013


Dołączył: 25 paź 2012
Posty: 2282
przywarkę japońską moonlight
____________________
Mój zielony świat / Wizytówka
mira 18:51, 22 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Gardenarium napisał(a)
On się może nie udać, masz już go i rośnie?



nie nic nie mam - na razie ustawiamy gole kratki i myślę jak stworzyć zielony parawan - teraz znów się zastanawiam czy bluszcz nie jest zbyt poważny - mógłby być na 3 kratkach i cięty żeby były 3 ramy ale nie wiem
powojnik znów miękki i one przemarzają, a przywarka cudna ale znów wolno rośnie
pewnie na początek posadzę wilca ale docelowo też chcę coś żeby rosło ale sama już nie wiem co
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 18:50, 23 lis 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bluszcz i róże pnące, ja tak mam od ulicy na murze. Bluszcz chroni róże zimozielonymi liśćmi i daje zieleń zimą.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 22:04, 24 lis 2013


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
no i tej koncepcji się trzymam i zapisuję

a na razie pozdrawiam ciepło
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
MartaR 21:12, 08 lip 2015


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 194
Gardenarium napisał(a)
Bluszcz i róże pnące, ja tak mam od ulicy na murze. Bluszcz chroni róże zimozielonymi liśćmi i daje zieleń zimą.


strasznie podoba mi się ta koncepcja. Tylko czy jest tak, że żeby osiągnać taki efekt nałożenia się rózy pnacej na bluszcz na murze ogrodzeniowym, mur musi być juz porosniety bluszczem? czy moge zasadzic rownoczescieni małe sadzonki bluszczu i róży
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies