Gdzie jesteś » Forum » Pnącza » Pnącza do cienia/półcienia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pnącza do cienia/półcienia

magos 09:07, 14 mar 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
A ja mam pytanie o hortensję pnacą Miranda.czy może ktoś ją posiada?
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
Sebek 23:21, 15 mar 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Hortensje pnące ma shrekol, Ania monteverde, Gabriela, Dzidka


Odmianę Miranda kupiła fasola

Dobrze sobie radzi hortensja pnąca, w tym roku dokupiłam na próbę w odmianę Mirranda
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
magos 19:50, 16 mar 2012


Dołączył: 06 gru 2011
Posty: 264
Dzięki Sebek.Zawsze jesteś pomocny
____________________
Pozdrawiam Gośka Do poprawki
arcobaleno 12:21, 21 mar 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Piękna ta róża co Danusia wkleiła - mam takie właśnie półcieniste miejsce z jednej strony tarasu - wszystko źle tam rośnie - będę musiała przesadzać....i taka róża mi się tam by widziała U mnie w ogrodzie róż prawie nie ma - nie znam się na nich i lubię tylko te pnące własnie - gdzie najlepiej kupić? W naszych szkółkach oferta uboga, więc szukam wysylkowo...
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
Basiaw 07:55, 29 mar 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Czy istnieje roślina pnąca, ktora poradzi sobie na zacienionej ścianie i ma niewielkie wymagania co do jakosci i ilości gleby?
Jeden bok drewutni mamy w prawie ciagłym cieniu, do drewutni dochodzi kostka ale z obrzeży powstała taka jakby donica. Ziemi jest tam gdzieś na 20 cm wysokosci a potem jest taka szpara, że roślina może się wpchać korzeniami i pójśc sobie głębiej. Jest coś, co sobie poradzi?
Bluszczu czy winobluszczu nie chcę, nawet gdyby sobie mogły poradzić,bo one tworzą zbyt litą ścianę a to jednak drewutnia, musi być stały przewiew, więc i roślina powinna być o ażurowym pokroju.
Znajdzie się coś takiego czy oczekuję nierealnego cudu?
____________________
Nasz mały, zielony świat
Juzia 08:20, 29 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38450
arcobaleno napisał(a)
Piękna ta róża co Danusia wkleiła - mam takie właśnie półcieniste miejsce z jednej strony tarasu - wszystko źle tam rośnie - będę musiała przesadzać....i taka róża mi się tam by widziała U mnie w ogrodzie róż prawie nie ma - nie znam się na nich i lubię tylko te pnące własnie - gdzie najlepiej kupić? W naszych szkółkach oferta uboga, więc szukam wysylkowo...


Mam to samo z różami...Jak gdzieś znajdziesz to daj znać
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gardenarium 20:51, 08 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basiaw napisał(a)
Czy istnieje roślina pnąca, ktora poradzi sobie na zacienionej ścianie i ma niewielkie wymagania co do jakosci i ilości gleby?
Jeden bok drewutni mamy w prawie ciagłym cieniu, do drewutni dochodzi kostka ale z obrzeży powstała taka jakby donica. Ziemi jest tam gdzieś na 20 cm wysokosci a potem jest taka szpara, że roślina może się wpchać korzeniami i pójśc sobie głębiej. Jest coś, co sobie poradzi?
Bluszczu czy winobluszczu nie chcę, nawet gdyby sobie mogły poradzić,bo one tworzą zbyt litą ścianę a to jednak drewutnia, musi być stały przewiew, więc i roślina powinna być o ażurowym pokroju.
Znajdzie się coś takiego czy oczekuję nierealnego cudu?


Popatrz tutaj może coś będzie odpowiedniego.

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/177-roze-pnace-najwieksza-ozdoba-ogrodow

Może zimozielony wiciokrzew Henryego.

Tutaj art. o pnączach

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/245-pnacza-dodatkowy-wymiar-ogrodu
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 10:24, 09 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki Danusiu, zaraz sobie poczytam.
____________________
Nasz mały, zielony świat
selene 21:03, 26 maj 2012

Dołączył: 20 maj 2012
Posty: 36
Czy ta róża potrzebuje dużo miejsca aby ją posadzić.Chciałabym ją pod płotem ale mam jakieś 5-10 cm ziemi między kostką a ogrodzeniem
Sebek 23:14, 04 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Za mało wg mnie róże niby rosną w dół, tam to najlepszy byłby karmnik albo coś innego zadarniającego
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies