Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłu na kwietnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłu na kwietnik

Gardenarium 21:49, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gdzie kupić to nie wiemy, bo nawet nie wiemy gdzie mieszkasz. Pytaj w szkółkach i centrach ogrodniczych.

Wysokość bukszpanów 30-40 cm, dostaw jeden do drugiego żeby się stykały i zobacz ile na metr bieżący wejdzie i wtedy policz ile szt, wiedząc że masz 4 metry.

Tu masz pokazany żywopłocik z bukszpanu



Cisy mają ciemną zieleń, a kule na pniu mam w moim ogrodzie i to jedna z nich



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:52, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
dorota8275 napisał(a)
Jutro podjadę do obi, castoramy zorientowac sie czy mają jakies bukszpany, czy lepiej w marketach bud. nie kupowac?

oczywiście piach z kwietnika bedzie usuniety, czy nasypać tam tylko ziemi ? czy cos jeszcze na spód? (kamienie?)

zastanawiam sie również czy tej niskiej ścianki kwietnika nie wzieść o pół bloczka do góry?


Niskiej ścianki nie podnoś, wtedy bukszpan zasłoni tylną ściankę. Jeśli donica nie ma dna, to kamie ni nie musisz sypać.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:53, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Sadzenie marcowe jest trochę za wczesne. Bukszpany mogą być przemarznięte i nie wznowić wegetacji. Trzeba kupować jak widać że rosną.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorota8275 22:06, 12 mar 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
ok. bardzo dziekuje

narazie zorientuje się w takim razie gdzie kupic w okolicy bukszpany, cisy.

i jutro wkleje aktualne fotki.
pozdrawiam serdecznie Dorota

justi 22:18, 12 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ktoś chyba pisał dziś na forum, że bukszpany mają być w Lidlu 22.03 w wielopakach w miarę niskiej cenie. Możesz zajrzeć jak z ich wielkością i jakością, czy sie nadadzą, czy lepiej ze szkółki.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
dorota8275 13:57, 14 kwi 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
Wracam z tematem po długiej przerwie, dodaje aktualne zdjęcia.
Bukszpanki przyniósł mi zajączek wielkanocny, niestety są malutkie ;(
Myslałam aby w miejscach (gdzie postawiłam czarne latrnie) postawić donice z kwiatami, ale czy wtedy okrągłe cisy na nóżce, które zaproponowała Danusia będą dobrze wygladać?
Niestety w moim mieście nie znalazłam odpowiednich (chyba lekko stylizowanych?) donic jak na fotce, moze znacie jakiś sklep internetowy gdzie mogłabym takie kupic?
Serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi oraz sugestie

P.S. Jak myslicie, czy możliwe jest przesadzenie z happy endem starych krzaków (na zdjęciu)? Moge wykopać sobie i wsadzić u siebie te krzaki, ale czy jest jakakolwiek szansa na to, że się przyjmą? (krzaki rosną w odległości ok 20km od mojego domu, więc oczywiście musiałabym wziąć kopareczkę i przywieść to ciągnikiem, bo krzaki są spore, tylko czy to ma sens?

mg]


Pwl 14:54, 14 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
dorota8275 napisał(a)
Jutro podjadę do obi, castoramy zorientowac sie czy mają jakies bukszpany, czy lepiej w marketach bud. nie kupowac?


Tak, w OBI teraz są bukszpany, cięte, małe i duże. Można wybierać jakie sie chcę. Ja kupowałem
kilkakrotnie i uważam że są w dobrej kondycji, widać że pryskane bo można zauważyć nawet lekki
osad na listkach więc na pewno są zdrowe. Prędzej w marketach za niższą cene można naciąć się
na chore i zmarnowane sadzonki, są co prawda stosunkowo tańsze ale coś za coś zawsze Pzdr
____________________
paweł
Pwl 14:57, 14 kwi 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
dorota8275 napisał(a)


P.S. Jak myslicie, czy możliwe jest przesadzenie z happy endem starych krzaków (na zdjęciu)? Moge wykopać sobie i wsadzić u siebie te krzaki, ale czy jest jakakolwiek szansa na to, że się przyjmą? (krzaki rosną w odległości ok 20km od mojego domu, więc oczywiście musiałabym wziąć kopareczkę i przywieść to ciągnikiem, bo krzaki są spore, tylko czy to ma sens?



Tu są akurat jałowce, które rosną stosunkowo szybko i jeśli planujesz takie same to
lepiej wybrać nowe sadzonki ze szkółki. Te stare mogą się nie przyjąć zbyt dobrze.
____________________
paweł
dorota8275 16:11, 14 kwi 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
ale ja napisałam,że bukszpany juz mam (tyle ża małe)

narazie nie będziemy robić ogrodu (tylko obsadze kwietnik, ew. cos w donice)

te duże jałowce akurat mogę teraz przesadzić (jeśli tego nie zrobie, zostana zniszczone-bo zaczynają budować na ich miejscu blokowisko) pytanie ;czy są jakiekolwiek szanse na przyjęcie się takich starych krzaków?

i wdzięczna była bym za podpowiedzi gdzie znajdę ładne stylizowane donice w normalniej cenie ! (dośc niskie-takie jak na 1 zdjęciu)
dorota8275 20:18, 15 kwi 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
hej ! może ktoś jednak widział gdzies w necie ładne niskie stylizowane donice? (jak na zdjęciu które wkleiłam wczoraj)
i podpowiecie - czy jesli tam gdzie na zdjęciu stoją czarne metalowe latarenki (słabo widoczne) postawie (jeśli gdzieś znajdę) stylowe donice i obsadze je jakimiś zwisającymi +kwitnacymi kwiatami to kuliste cisy na brzegach kwietnika będą się łanie komponowały?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies