Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Brak pomysłu na kwietnik

Pokaż wątki Pokaż posty

Brak pomysłu na kwietnik

dorota8275 19:55, 12 mar 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
Witam Was drodzy forumowicze,
założyłam tu konto, bo zupełnie nie wiem co wsadzic w rabatę/kwietnik koło tarasu.
Dom jest w stylu dworku,
chciałabym aby były to raczej rośliny wieloletnie i nie wynmagające wielu zabiegów.
Wzorem jest dla mnie ogród bukszpanowy Danusi, na razie zajmę się tylko kwietnikiem (chciałabym do połowy maja miec w nim jakieś nasadzenia , bo córcia ma komunię i chciałabym aby jakos to wyglądało)
Ogrodem zajmiemy się jesienią
W tej chwili zdjecia domu z zeszłego roku, jutro wstawię aktualne.
Proszę ślicznie o pomoc.

P.S. Absolunie nie znam sie na roslinach.


















anka 20:20, 12 mar 2012

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Witaj! Piękny domek ( baaardzo w moim typie) hehe- sama mam w stylu dworku. Może posadź róże lub hortensje? Hmmm ale w zimie będzie pusto...Ja jestem totalnym amatorem. Z pewnością inni doświadczeni ogrodnicy Ci doradzą coś sensownego! Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
justi 20:47, 12 mar 2012


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Witaj! Może niziutki bukszpanowy żywopłocik, a tuż za nim kremowe róże.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
moni 20:52, 12 mar 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
A od której strony jest taras i ten kwietnik?. Jeśli można wiedzieć
____________________
Mona
EwaG 20:57, 12 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj, napisz jaka jest szerokość tej donicy oraz jakie oświetlenie (wschód południe?) i jaki kolor ma ściana. Na pewno trzeba wybrać ziemię i wsypać żyznej ziemi ogrodzniczej. Masz jakieś ulubione rośliny, kolory?
Muszę Cię jednak rozczarować; w ogrodzie nie ma roślin nie wymagających zabiegów. Ale na koniec pocieszę Cię. Polubisz to, i z lubością będziesz je pielęgnować.
EG
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
dorota8275 20:57, 12 mar 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
Kwietnik jest od wschodu.
dorota8275 21:01, 12 mar 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
Szerokość ok. 35 cm?(jutro sprawdzę dokładnie i dodam nowe foty)
dł. ok. 4 metry.

W tym tygodniu będzie ten kwietnik otynkowany, za 2 tyg. nałozony zostanie tynk żywiczny-jakiś jasny kolor(delikatny beż, szary?)
Gardenarium 21:05, 12 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Po skrajnych bokach w szerokości tych kolumn w donicy posadź stożki z cisa - 2 strażników, albo kule na pniu z cisa.
Resztę wypełnij strzyżonym na całą szerokość donicy bukszpanem. Na brzegu może zwisać trzmielina. Trzeba ją będzie ciąć żeby nie wlazła w bukszpan.
jakby za skromnie było to jako przerywnik daj dwie żółte kule z bukszpanu, albo zielone.

Doczytałam szerokośc donicy, raczej stożki odpadają, a zostają kule na pniu.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
dorota8275 21:40, 12 mar 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
Dziekuje moi mili za odzew
A gdzie kupic najlepiej i jakiej wielkości te bukszpany?(sądze ,ze w szkółce?)
i jak gęsto sadzić? (tzn. ok. ile sztuk musiała bym kupic mniej więcej.
i czy koniec marca to odpowiedni okres na sadzenie?
Cisy to takie jaskrawo zielone drzewka?
dorota8275 21:46, 12 mar 2012

Dołączył: 12 mar 2012
Posty: 9
Jutro podjadę do obi, castoramy zorientowac sie czy mają jakies bukszpany, czy lepiej w marketach bud. nie kupowac?

oczywiście piach z kwietnika bedzie usuniety, czy nasypać tam tylko ziemi ? czy cos jeszcze na spód? (kamienie?)

zastanawiam sie również czy tej niskiej ścianki kwietnika nie wzieść o pół bloczka do góry?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies