Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wydzielenie warzywniaka

Pokaż wątki Pokaż posty

Wydzielenie warzywniaka

asica 13:26, 03 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Ścieżki w warzywniaku: główne mają ok 80-85cm; te węższe po bokach 60cm. Wytyczałam je na oko sznurkami i patrzyłam czy wygląda ok.
Kanciki w warzywniaku wycina się równie łatwo jak na innych rabatach. Może nawet prościej, bo od sznurka. Niepotrzebnie się ich obawiałam.
A warzywniak stał się niemal spacerowym miejsce w ogrodzie. Znajomi, którzy doradzali życzliwie zaorać ten "śmietnik" teraz spacerują suchą nogą po zielonej trawce, zrywają ogórki, szczypior , pomidory prosto z krzaka i chwalą " ale ładnie, ale fajnie".





____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Moniika 15:52, 03 sie 2012


Dołączył: 04 gru 2010
Posty: 2777
No i jak ładnie w moim ulubionym warzywniaku wszystko rośnie!
____________________
Mój ogródek pod Gdańskiem
Laura 16:54, 07 sie 2012


Dołączył: 30 maj 2012
Posty: 103
asica napisał(a)
Ścieżki w warzywniaku: główne mają ok 80-85cm; te węższe po bokach 60cm. Wytyczałam je na oko sznurkami i patrzyłam czy wygląda ok.
Kanciki w warzywniaku wycina się równie łatwo jak na innych rabatach. Może nawet prościej, bo od sznurka. Niepotrzebnie się ich obawiałam.
A warzywniak stał się niemal spacerowym miejsce w ogrodzie. Znajomi, którzy doradzali życzliwie zaorać ten "śmietnik" teraz spacerują suchą nogą po zielonej trawce, zrywają ogórki, szczypior , pomidory prosto z krzaka i chwalą " ale ładnie, ale fajnie".







Cudowny Wszystko do siebie pasuje rabatki, szklarenka, no i żywopłot. Ja tez planuje warzywniak ale niestety w sporo mniejszym wydaniu. Czy ten żywopłot to ligustr?
____________________
Ogród z gruszą
Pszczelarnia 17:04, 07 sie 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Cudowny!!!!!!!! I mój warzywnik przeszedł metamorfozę (jeszcze nie skończyłam) i nagle wszyscy zauważają, że to część ogrodu a nie takie coś za płotem.
Ja u siebie pilnuję kantów w warzywniku przy pomocy deski.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
ewalm 17:21, 07 sie 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Asiu, Twój warzywnik jest super. Bardzo mi sie podoba.
____________________
Ogródek na trzy lata
monteverde 17:33, 07 sie 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Wzorowy warzywnik
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
asica 17:49, 07 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814

Czy ten żywopłot to ligustr?

Zgadza się , żywopłot to ligustr. Starsznie szybko nam rośnie. Taka odmiana z lekko szpiczastymi listkami (sąsiedzi mają z listkami lekko zaokrąglonymi i tylko nasz rośnie jak waria)t. Musimy go ciąć -3-4 razy w roku . Dużo przy tym pracy, bo mam go wokół domu. A ja niestety nie sięgam. Więc jestem tylko od zamiatania i grabienia .
Dzięki za pochwały.Jestem wyjątkowo zadowolona z osiągnietego ścieżkami efektu.
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Janet 21:30, 07 sie 2012


Dołączył: 24 sie 2011
Posty: 91
Asiu, Twój warzywnik wygląda super! Gratuluję
____________________
asica 11:14, 08 sie 2012


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3814
Pszczelarnia napisał(a)
Cudowny!!!!!!!! I mój warzywnik przeszedł metamorfozę (jeszcze nie skończyłam) i nagle wszyscy zauważają, że to część ogrodu a nie takie coś za płotem.
Ja u siebie pilnuję kantów w warzywniku przy pomocy deski.

Idę zajrzeć Ewo do Twojego wątku, czy pokazałaś już swój warzywniak
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
romka 23:47, 12 sie 2012


Dołączył: 12 sie 2012
Posty: 515
oszalałam kiedy pooglądałam Twoją warzywniakową rewolucję!!!!
gratuluję!!! mistrzostwo!!!
____________________
sylwia vel romka nic nie umiem, nie znam się.... ale bardzo chcę i www.romka.mojabudowa.pl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies