Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Barnsdale Gardens Geoffa Hamiltona

Pokaż wątki Pokaż posty

Barnsdale Gardens Geoffa Hamiltona

Gardenarium 20:56, 10 sty 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Aktualne wieści z Barnsdale, opracowane na podstawie maila, którego dostałam dziś.

Życzenia z okazji Nowego Roku

Warsztaty artystyczne

- jak prowadzić notatnik ilustrowany o ogrodzie (rok w ogrodzie), zapiski o roślinach i zwierzętach.
Proste grafiki, style szkicowania i rysowania.

- projektowanie ogrodów i sadzenie roślin. Prowadzi Adam Frost (znany z Chelsea Flower Show - Homebase).

Zimowy ogród

Jeśli nigdy nie odwiedziliście ogrodu zimą, to dlaczego nie złamać tego zwyczaju? Dostaniecie kalosze, płaszcz i kamizelkę ocieplaną termiczną i w drogę. Wiele osób uważa, że ​​ogrody są nagie o tej porze roku, ale my twierdzimy, że jest zawsze wiele do zobaczenia, tylko różne atrakcje dla różnych pór roku.

Taki spacer pokaże jak zaprojektować ogród na konkretnych przykładach.

Zima to dramatyczny i ekscytujący czas w ogrodzie, choć niektóre rośliny śpią.

Ale są bajeczne kwiaty zimowe, jak również interesujące kolory i tekstury na łodygach i korze drzew i krzewów. Suche kwiatostany nie tylko wyglądają oszałamiająco w czasie mroźnej pogody, ale są one również ważnym źródłem pokarmu dla dzikich zwierząt.

Bardziej miękkie, bardziej subtelne dźwięki odzwierciedlają cichy i spokojny czas w ogrodzie. Choć są one dalekie od jasnej tablicy kolorów letnich, jest to inna paleta kolorów - także warta zobaczenia.

Herbaciarnia jest czynna, serwuje posiłki i napoje od środy aż do niedzieli włącznie.

Kopanie w ogrodzie

Naprawdę nie mogę zrozumieć, dlaczego ludzie płacą tyle pieniędzy w siłowni, podczas gdy tak naprawdę potrzebna jest łopata i widły i miejsce żeby gdzieś kopać!

Obszary na przyszłe nasadzenia należy przekopać teraz z dodatkiem substancji organicznych celem poprawy struktury gleby. Pamiętajmy gdzie posadziliśmy cebulowe.

Kopiemy ziemię która nie klei się do butów, kopanie mokrej przyniesie więcej szkód niż korzyści.

Nie ma wątpliwości, że to może być ciężka praca, ale perspektywa przyszłych plonów i wzmocnienie wszystkich mięśni jest tego warte.

Helleborus orientalis

Wkrótce zakwitną, teraz jest doskonały czas, aby usunąć uszkodzone lub starsze liście. Wtedy kwiaty będą wyglądały fantastycznie. A na roślinie wyrosną nowe, młode liście.

To rady z ogrodu Barnsdale, pamiętajmy, że u nas pogoda zimowa trwa i nas jeszcze nie dotyczą.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
mira 16:51, 01 lut 2017


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
No trwa jeszcze zima ale może końcem lutego można przyciąć liście.
Pooglądałam wszystkie wątki - dzięki za relacje.
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies