Gdzie jesteś » Forum » Ogrody na świecie » Barnsdale Gardens Geoffa Hamiltona

Pokaż wątki Pokaż posty

Barnsdale Gardens Geoffa Hamiltona

dajana 21:55, 13 mar 2012


Dołączył: 23 sty 2011
Posty: 3750
Rozmarzyłam się ,piękny ,tajemniczy ale jakoś smutno mi się zrobiło Danusiu, być może muzyka sprawiła że odczułam żal przemijania..Wspaniale zrobiony film .Pasujesz do tego ogrodu, miło było cię w nim ujrzeć
____________________
Czarodziejskie miejsce na ogród dajany[częśćII]
Pszczelarnia 16:53, 14 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Właśnie kupiłam sobie książkę o nim. Powinni ją wydać w Polsce.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gabriela 17:47, 14 mar 2012


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
A jedna książka Geoffa została przetłumaczona na j. polski : Ogród ekologiczny. Naturalne sposoby uprawiania roślin. Wydana w 1993 r. Oczywiście mam, bo jestem jego wielką wielbicielką i mam nadzieję być w tym ogrodzie w lipcu z Danusią i angielskimi dziewczynami.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Joanka 20:37, 14 mar 2012


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Pięne miejsce
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
mira 20:11, 15 mar 2012


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Daaaaanusiu!

to ja straszna gapa - nie wiedziałam że tak się nazywał mój angielski ogrodnik - z wrażenia -bo jak w TV oglądałam Jego programy to z wytrzeszczem oczu i nikt nie mógl mi w tym przeszkadzać

i tak sobie myślę czmu TV tego nie powtarza tych odcinków - nie pamiętam w jakich latach na naszych ekranach projektował , sadził i po 15 minutach było urośnięte

wieść, że nie żyje zasmuciła mnie - dobrze, że ogród żyje

dziękuję za ten wątek
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Gardenarium 17:15, 07 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
29 kwietnia w Barnsdale odbędą się Wiosenne Targi Rzemiosła, gdzie zaprezentują swoje wyroby lokalni rzemieslnicy. Będzie ceramika, witraże, biżuteria i wiele innych...
Czy u nas też takie lokalne imprezy się organizuje? Na pewno, tylko mało o nich słychać.

Następna pożyteczna akcja to obserwowanie ptaków.

Do ogrodu przychodzi się z lornetką i spacerując po Barnsdale Gardens obserwuje, gdzie gniazdują ptaki.
To zupełnie jak w wątku Bogdzi

W jednym miejscu jest zainstalowana kamera w pobliżu gniazda, w zeszłym roku było 9 piskląt. Można było wszystko obserwować na ekranie monitora.

U nas było gniazdo bocianie.

Następnie można wybrać się na spacer po ogrodzie Barnsdale, zasmakować pysznej herbatki w przyjaznej Tea Room.
Czy jest lepszy sposób spędzenia pięknego niedzielnego popołudnia?

(opracowałam na podstawie przesłanego mi Barnsdale Gardens Newsletter April 2012)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Dzidka 21:39, 07 kwi 2012


Dołączył: 27 lip 2010
Posty: 2975
Gardenarium napisał(a)
29 kwietnia w Barnsdale odbędą się Wiosenne Targi Rzemisoła ....


Danusiu, i my wkrótce będziemy miały swój DZIEŃ.
Tym razem w liczniejszym gronie zatracimy się w tym magicznym Ogrodzie.
I wizytę w nim będziemy wspominać, wspominać i marzyć by znowu móc tam powrócić.
____________________
Dzidka - To właśnie tu
Gardenarium 22:32, 10 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Bardzo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
malgos_k 16:15, 22 paź 2012


Dołączył: 22 paź 2012
Posty: 3
Dziś trafiłam na ten wątek i nie mogę go nie skomentować. wszystkie te filmy Geoffa Hamiltona nagrywałam na kasety vhs .do dziś gdzieś są na strychu. To dzięki temu CZŁOWIEKOWI kocham ogrody ale i ciężką pracę w nich .świetnie potrafił przekazać swoją pasję i zamiłowanie do grzebania w ziemi.
____________________
małgoś
Gardenarium 20:07, 22 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Ja już grzebałam w ziemi jak go zaczęłam oglądać, ale niewątpliwie Geoff Hamilton wpłynął na to, jak potoczyły się moje ogrodnicze losy.

Zobacz artykuły o jego ogrodzie, a z jego synem piszę teraz maile. Jak ten świat się zmienia

http://www.ogrodowisko.pl/szukaj?utf8=%E2%9C%93&q=barnsdale

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies