Gdzie jesteś » Forum » Wystawy ogrodnicze » Targi Ogród-Zielony design 2012 14.Targi Roślin i Architektury Krajobrazu w Szczecinie

Pokaż wątki Pokaż posty

Targi Ogród-Zielony design 2012 14.Targi Roślin i Architektury Krajobrazu w Szczecinie

Kalia 15:01, 15 mar 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 2
„OGRÓD - Zielony design” - targi dla miłośników zieleni

14. Targi Roślin i Architektury Krajobrazu „OGRÓD – Zielony design” to wydarzenie jakiego nie powinni opuścić miłośnicy ogrodów. Odbędą się one w Szczecinie w dniach 20-22 kwietnia br., na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Każdy znajdzie w nich dla siebie coś interesującego. Zaplanowano konferencję, wystawy, konsultacje architektów krajobrazu, ogród pokazowy, kiermasz ogrodniczy, a nawet warsztaty dla małych ogrodników.
Zieleń i woda zajmują ponad połowę powierzchni Szczecina i organizują jego przestrzeń. Liczne wyspy, kanały, plaże i zatoki, a także parki, lasy oraz ciekawe rozwiązania architektoniczne stanowią o wyjątkowości tego miasta. Są też jego wielkim potencjałem, z czym wiązany jest projekt Szczecin-Floating Garden.
W tym kontekście wartym uwagi wydarzeniem są Targi Roślin i Architektury Krajobrazu „OGRÓD – Zielony design”. Tradycja organizowania targów ogrodniczych przez Międzynarodowe Targi Szczecińskie ma już 14 lat.
Wydarzenie to skierowane jest do profesjonalistów: architektów, urbanistów, architektów krajobrazu oraz firm wykonawczych. Oferta targów z pewnością zainteresuje też wszystkich klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych planujących aranżację terenów zielonych.
Od 2011 roku targi „OGRÓD – Zielony design” organizowane są w nowej formule, na którą składają się cztery elementy:
część wystawiennicza – promocja firm odbywa się na stoiskach w halach targowych, stając się okazją do prezentacji oferty w bezpośrednim kontakcie z klientem;
konferencja branżowa – pt. „Woda i zieleń w mieście”, podczas której omawiane będą takie tematy, jak: wypoczynek w miejskich przestrzeniach zielonych, woda jako element architektoniczny oraz zieleń jako element resocjalizacji społeczeństwa. Konferencja będzie połączona z wystawami prac konkursowych. Odbędzie się 20 kwietnia;
ogród pokazowy – o powierzchni ok. 300 m2, którego tematem są „Wodne zabawy w zielonej przestrzeni miejskiej”;
kiermasz ogrodniczy – sprzedaż materiałów roślinnych, wyposażenia oraz dekoracji ogrodowych na terenie zewnętrznym Międzynarodowych Targów Szczecińskich. Nie zabraknie też książek ogrodniczych oraz prasy fachowej. Odwiedzający będą mogli zasięgnąć porady fachowców, wybrać projektantów swoich ogrodów, poznać najnowsze trendy w kompozycjach kwiatowych.
Program obejmuje ponadto prezentację treeworker - pokaz sekcyjnej wycinki drzew, a nawet zielone warsztaty dla dzieci - prezentacja przyrządów na place zabaw, kącik małego ogrodnika oraz plac zabaw.
Nowa formuła targów będzie sprzyjać wymianie doświadczeń, nawiązywaniu współpracy i zintegrowanym działaniom różnych specjalistów. Dla mieszkańców oraz inwestorów ze Szczecina i regionu targi „OGRÓD – Zielony design” są także okazją do podniesienia wrażliwości i świadomości ekologicznej i ekonomicznej w zakresie znaczenia obszarów zieleni na terenach zurbanizowanych.
Targi odbywać się będą na terenie Międzynarodowych Targów Szczecińskich, przy ul. Struga 6-8. Wstęp na targi jest bezpłatny, opłata za parking - 5zł.
Więcej informacji na stronie: www.mts.pl.
Gardenarium 20:15, 15 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Na naszym forum jest sporo osób z rejonu Szczecina, na pewno skorzystają z takiej możliwości.
Dziękujemy za info.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 08:32, 16 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Czy ktoś się wybiera w najbliższy weekend do Szczecina na te targi? Ja planuję wyjazd w sobotę, tylko jak słucham o problemach komunikacyjnych wynikających z remontów, to zastanawiam się ile czasu zajmie sam wjazd do Szczecina... I jeszcze żeby pogoda dopisała, takie pobożne życzenie
____________________
Nasz mały, zielony świat
Gardenarium 17:10, 22 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Napisz PW do osób z tego rejonu (Hanka, Bogda...jeszcze są, ale z głowy nie wiem)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Basiaw 18:34, 22 kwi 2012


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Już raczej po temacie, targi się skończyły
Byłam w sobotę, przekonałam się, że jednak jesteśmy zaściankiem, niestety nijak się miały te targi do skali, jaką reprezentują te odbywajace się np. w Warszawie. Liczyłam na możliwość obejrzenia jakiś ciekawych nowych odmian roślin, ciekawej architektury ogrodowej itp. a niestety, wystwwców było bardzo mało i główną treścią był kiermasz roślin. Tu kolejne rozczarowanie, bo większość sprzedawców była koszmarnie niekompetentna, nawet nazw sprzedawanych roślin nie znali Fachowców doliczyłam się czterech - to był nasz Mariusz od traw, pan od bonsai, rodzina sprzedająca same zioła i.... dwóch baristów parzących świetną kawę.

Kalio, nie bierz proszę tego co napisałam do siebie, wiem, że organizator targów chce jak najlepiej, ale niestety nie jesteśmy centrum Polski i atrakcyjni wystawcy tak się tu nie pchają jak np. na Gardenaria 2012.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies