Gdzie jesteś » Forum » Byliny » Zapomniane byliny

Pokaż wątki Pokaż posty

Zapomniane byliny

EwaG 20:56, 24 mar 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wydawało mie się też, że piwonie i floksy to byliny, które popadły w niełaskę. Ale jednak widze je na wielu zdjęciach Na Ogrodowisku. Ja szczególnie lubię piwonie o pojedynczych kwiatach. Chyba wogóle lubię rośliny o pojedynczych kwiatach, ale mam wrażenie, że jestem odosobniona w swoim lubieniu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
nesa 23:44, 25 mar 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
A ja floksów przez lata nie doceniałam, wydawały mi się zbyt zwyczajne... Za to od zeszłego lata znów je kocham miłością wielką za zapach i długie kwitnienie. W kwestii "zapomnianych bylin" chyba nie jestem najbardziej kompetentna, bo większość z nich jest dla mnie nowością ale dzięki ogrodowisku ciągle nadrabiam swoje braki
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
Gardenarium 07:41, 26 mar 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Widziałam prawie niebieskie, i te mnie bardzo zachwyciły, Lubię wszystkie, nawet te zwykłe odmiany.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
nesa 09:09, 26 mar 2012


Dołączył: 06 wrz 2011
Posty: 108
Niebieskie floksy to odmiana blue boy - właśnie mi puszcza listki w doniczce jak zakwitnie, to się na pewno pochwalę.
____________________
Agnieszka - Cienisty mikrokosmos
monteverde 00:35, 30 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Ja mam jednego asparagusa rośnie pod brzoskwinią
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
gwiazda_mohawka 19:54, 12 lip 2012

Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 11
U mnie asparagus jest w ogrodzie od 50 lat!!! Choć przez ostatnie trzy lata wyrasta go coraz mniej...
hanka_andrus 20:24, 12 lip 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Do kompozycji wazonowych mam i szparaga, i gipsówkę.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
stefcia 21:18, 07 kwi 2013

Dołączył: 14 mar 2013
Posty: 17
Z zapomnianych bylin przypomnę Tojad,moja teściowa nazywa je "Pantofelki Matki Boskiej"w ogrodzie rosną też kępy floksów są bardzo stare,słabo kwitną,lecz teściowa nie wierzy że wykopanie i podzielenie kęp pomoże.Jak widać na zdjęciach czeka mnie mnóstwo pracy,są też stare ponad 40-letnie piwonie.Kwitną na czerwono i różowo,kwiaty mają pojedyncze.
monteverde 21:21, 07 kwi 2013


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
EwaG napisał(a)
Wydawało mie się też, że piwonie i floksy to byliny, które popadły w niełaskę. Ale jednak widze je na wielu zdjęciach Na Ogrodowisku. Ja szczególnie lubię piwonie o pojedynczych kwiatach. Chyba wogóle lubię rośliny o pojedynczych kwiatach, ale mam wrażenie, że jestem odosobniona w swoim lubieniu.

Nie wybrzydzam w kwiatach piwonii mam i o kwiatach pełnych i pojedynczych wszystkie lubię
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Leida 22:34, 07 kwi 2013


Dołączył: 29 maj 2012
Posty: 346
A ja tez ostatnio się przekonuję coraz bardziej do piwonii o pojedynczych kwiatach. Stoją sztywno, nie wykładają się w czasie deszczu czyli nie trzeba podwiązywać i są bardzo ładne i kolory i kształty tych pojedynczych.

"Asparagusa" tez mam, jak bedę jechac do Toruniu to Ci Joanka mogę odkopać kawałek i nawet podwieźć do domu, chcesz?

A floksy to mam wrażenie, że wcale nie są zapomniane bo coraz więcej nowych bardzo ładnych odmian pojawia się na rynku. I też je bardzo lubię.
____________________
Hania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies