Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe marzenie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe marzenie...

ela_ela 18:10, 28 sty 2013

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
Wydawało mi się, że właśnie taki żywopłot będzie solidny i trochę pomoże. Chodzi o to, że mało gęsty czy o wysokość?
____________________
Toszka 20:26, 28 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu, pisząc "zimą mały pożytek" miałam na mysli to, ze zostaną same gałęzie, a te nie powstrzymaja wiatrów. Zastanów się nad zimozielonym żywopłotem, który bez względu na porę roku będzie w takim samym stopniu osłaniał ogród (i dom) od zwłaszcza zimnego wiatru.
Elu, może wyjasnij co dla ciebie oznacza "solidny" zywopłot. Czy to ma byc trudna do przebycia zapora, czy solidny wiatrołap-osłona od wiatru? Tu funkcja określa materiał.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
21asia 09:16, 29 sty 2013

Dołączył: 07 sty 2013
Posty: 90
Witaj Elu, zastanów się nad żywopłotem zimozielonym. ładny i wąski jest żywopłot ze szmaragdów, jeśli chodzi o coś szerszego to może być tuja Aureospicata tutaj masz zdjęcie http://www.ogrodowisko.pl/watek/1973-thuja-aureospicata
albo świerk serbski w tym ogrodzie jest sadzony blisko domu (w ostatnim poście Danusia podała w jakich odległościach) http://www.ogrodowisko.pl/watek/1033-ogrod-z-lustrem?page=219
____________________
Pozdrawiam Aśka
ela_ela 20:26, 29 sty 2013

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
Do tui czuję taką niechęć, że zaprzysięgłam się już mężowi, że żadnej w ogrodzie nie posadzę,bardzo nie lubię ich zapachu
Pisząc "solidny" miałam na myśli, że ma taki gruby konar i gałęzie, i wygląda jakby się tak łatwo tym wichurom na mojej górce nie poddał
Jeżeli chodzi o funkcję to mam z tamtej strony piękne zachody słońca i całkiem ładny widoczek dlatego nie chciała bym stawiać tam wysokiej zapory z drzew, tylko coś niższego ale takiego żeby chociaż trochę od wiatru osłoniło.
____________________
ela_ela 20:28, 29 sty 2013

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
A może ligustr bardziej się w zimie sprawdzi? Jest bardzo gęsty...
____________________
ela_ela 20:29, 29 sty 2013

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
Moja wiedza jest żenująca mała...
____________________
Toszka 20:54, 29 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Elu, wcale nie żenująco mała, nie łap doła. Człowiek całe życie się uczy... Aczkolwiek moja babcia mawiała, że głupi się rodzi i głupi umiera
Elu, na żywopłot, który ma osłonić dom i ogród od wiatru najlepszy jest zimozielony żywopłot, czyli tuje, polecane przez szefową świerki serbskie (bo m.in. nie łysieją od dołu), czy niezwykle żywotny, ale kosztowny cis.
Ligustr zimą też zazwyczaj traci liście i zostają same gałązki. Widzę na zdjęciach, ze wokoło jest pusto i dlatego proponuję ci rozważenie czegoś skutecznego zwłaszcza zimą.
Możesz zaplanować mieszany żywopłot jesli twoje serce podpowiada ci lisciasty parawan.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ela_ela 21:04, 29 sty 2013

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
A co w mieszanym sie miesza? Te liście do mnie przemawiają
____________________
Toszka 21:51, 29 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
w mieszanym miesza się gatunki - albo różne lisciaste, albo różne zimozielone, albo jedno z drugim. oczywiscie najładniej i interesująco wygląda sadzony sekwencjami. Jednolite nasadzenie po pewnym czasie moze sprawiać wrażenie muru...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies