Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małe marzenie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Małe marzenie...

EwaG 07:15, 05 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
ela_ela napisał(a)
Udało mi się coś narysować więc załączamNiestyty nie znam roślin więc jedyne co świadomie wstawiłam to obwódka z niskiego żywopłotu z bukszpanu oraz dąb na środku (dąb - marzenie mojego męża)Kasztan i lipa przy ulicy są istniejące. Chciała bym się trochę osłonić od strony sąsiada od wschodu, dlatego wrysowałam żywopłot. Nie wiem czy będzie tam dobrze wyglądał, a drzewek nie mogę za bardzo posadzić w tym miejscu ponieważ 1m od granicy biegnie kabel elektryczny (na głębokości 80cm). Na murku przy wjeździe do garażu ustawiłam donice z kwiatami (też nie wiem jakimi)Pozostałe rośliny to tylko kształt poglądowoProszę o opinię i o radę co do doboru roślin, może jakieś pomysły na rabatę macie? Czy od zachodu za domem mogła bym posadzić zioła?Będą tam chciały zioła rosnąc np. w skrzyniach?


My nie mamy żadnych pomysłow bo widzimy głównie podjazd. A co dalej, parę zdjęć prosimy. I parę Twoich pomysłów lub potrzeb.
Ps. cofnęłam się do początku, jak rozumiem na razie jest puste pole. Na tym tetapie to można rozmyślać o dostosowaniu stylu ogrodu do stylu domu.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ela_ela 19:50, 19 kwi 2012

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
WitamNie ujawniam się, ale w wolnych chwilach szkolę się wertując forumTak jak zauważyła EwaG mój ogród to pole ale już nie puste - zastawione paletami z cegłąMyślę, że na razie w wolnej chwili popracuje na spokojnie nad układem ogrodu i tym co dokładnie chciała bym tam mieć a jak już będę mogła coś zrobić to zacznę coś kombinować z roślinami i podzielę się pomysłami.
Na razie mogę tylko napisać, że na moim "polu" zaczyna rozsnąć piękna bujna trawa
____________________
Sebek 21:32, 21 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
No to fajnie, że już jest zielono
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ela_ela 09:08, 10 cze 2012

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26

Taki mały widoczekDziałka bez mojej ingerencji sama obsypała się kwiatami
____________________
ela_ela 09:09, 10 cze 2012

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
____________________
ela_ela 09:10, 10 cze 2012

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
____________________
ela_ela 09:14, 10 cze 2012

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
Dodam jeszcze, że ta buchająca na wiosnę "bujna trawa", o której pisałam, okazała się być kępami zboża
____________________
grapaka 22:04, 11 cze 2012


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Lubię taki widoki rzepakowy
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
ela_ela 18:22, 27 sty 2013

Dołączył: 19 lut 2012
Posty: 26
Witam ponownie
Dom stoi więc mogę zająć się chociaż troszkę ogrodem. Większa część działki zostanie jeszcze zmasakrowana, trzeba rozplantować ziemię z wykopu z przodu budynku aby podniećś w ten sposób teren dlatego nic tam nie posadzę, za domem też nie poszaleję bo tam właśnie leży ta ziemia. Pozostał mi jak na razie tylko 4m pas ziemi między budynkiem a granicą działki. "Za miedzą" jest pole uprawne, od którego chciała bym się jakoś odgrodzić. Dom stoi na wyjątkowo wietrznej górce, wiatr wieje zawsze od strony tego pola więc pomyślałam o grabowym żywoplocie.Mogła bym go posadzić tak jak zaznazcyłam na obrazku:



Zaznaczyłam na obrazku strony świata. Poniżej zdjęcie tego skrawka ziemi:

Przed żywopłotem marzy mi się rabataMuszą to być rośliny cieniolubne i takie, które nie zagłuszą tych grabów z tyłu. Może macie jakieć pomysły?
Chciała bym tam posadzić chociaż jednego rododendrona - boję sie tylko, że będzie za wielki w stosunku do nowoposadzonego grabu (a może na początku on wcale nie jest taki duży?), myślę też o hostach, żórawkach,liliach, bergenia sercowata, orliki, miodunki, trzmielina fortune'a. Takie wynalazłam i mi się spodobały ale nie wiem jak z nich stworzyc rabatę i czy mogę je łączyć
____________________
Toszka 21:29, 27 sty 2013


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ela, radzę ci przemysleć ten żywopłot grabowy, bo na takim wygwizdowie zimą będziesz miała kiepski z niego wiatrołap...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies