Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodek - tabula rasa

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodek - tabula rasa

Joasit 11:10, 09 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 20
Witam wszystkich ponownie po dlugiej nieobecnosci. Chciaz nie do konca nieobecnosci gdyz podczytywalam Was regularnie. W ubieglym roku odpuscilam projekty rabat i nasadzen gdyz najpierw chcielkismy zajac sie tarasem. W miedzyczasie skrupulatnie notowalam wszystkie pomysly jakie przychodzily mi do glowy no i w koncu powstal skromny projekt nasadzen. W ogrodzie dominowac maja oprocz zieleni kolory: bialy, fiolet, bordo ew. roz, Planuje nie wiecej niz 15 roslin - mam nadzieje ze to nie za duzo jak na powierzchnie ogrodka. Mam nadzieje, ze wszystkie rosliny wytrzymaja slonce ktore jest w ogrodku praktycznie caly czas. Bardzo ciekawa jestem Waszych opinii i propozycji.
Dla przypomnienia tak wyglada ogrodek dzis:


A to plan nasadzen
Joasit 11:20, 09 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 20
I lista roslin
Lewa strona
1 tuja smaragd
2 deren elegantissima
za dereniem jest furtka z pergola a na niej clematis z hedera
za furtka planuje kacik wypoczynkowy z lezakiem stad rabata zwirkowa
3a hydrangea annabelle

front:
4 sliwa wisniowa Nigra
11 rozplenica
9 lawenda

prawa strona
8 zurawka (palace purple lub ta mniej bordowa)
6 miskant variegatus
5 taxus baccata
7 tuja aurea nana
3 hydrangea limelight
12 cyprysik groszkowy
13 acer palmatum


Przy tarasie
10 Hosty
14 cos na pniu
15 pachysandra lub zurawka lub cos innego do podsadzenia

Co myslicie o tych nasadzeniach
Co myslicie o szerokosci rabat? Po prawej stronie 1,5 m, po lewej tylko 0,75

Z gory dzieki za wszelkie komentarze
Joasit 13:17, 11 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 20
Podbijam - prosze, doradzcie cos, bedzie to wygladalo jakos?
Z gory dzieki
J
nieszka 17:12, 11 maj 2013


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 2676
Mnie się pomysł całkiem podoba, tylko nie wiem czy klon palmowy koło Nigry i hortensji to nie za dużo szczęścia.
I zamiast host przy lawendzie koło tarasu może róże okrywowe? Hosty raczej wilgotno i cieniście lubią a lawenda wprost przeciwnie
____________________
jeszcze hobby czy juz uzaleznienie
asica 19:24, 12 maj 2013


Dołączył: 19 cze 2011
Posty: 3825
Witaj. Na dzieleniu przestrzenie się nie znam, sama działam metodą prób i błędów
Ale mogę powiedzieć, że mam miejsce z "patelnią"przez cały dzień. Świetnie sprawdziły mi się tam lawendy i rozplenice, rosną jak szalone (dwa razy szybciej i bujniej niż w innych miejscach). Rosną tam też, bez żadnych problemów, czerwone żurawki, berberysy, miskanty i tuje. Chyba jednak większość roślin woli słońce niż jego brak
____________________
Asia Wizytówka ; Pokażę nasz ogród ; Wydzielenie warzywniaka; Wizytówka- warzywniak
Joasit 22:37, 13 maj 2013

Dołączył: 08 mar 2012
Posty: 20
nieszka napisał(a)
Mnie się pomysł całkiem podoba, tylko nie wiem czy klon palmowy koło Nigry i hortensji to nie za dużo szczęścia.
I zamiast host przy lawendzie koło tarasu może róże okrywowe? Hosty raczej wilgotno i cieniście lubią a lawenda wprost przeciwnie


Nieszka, Asica, dzieki za odzew i wskazowki.

Za rada Nieszki zrezygnuje z host na rabacie przy trawniku i przerzuce je w miejsce zurawek przed miskanty. Tam powinno byc im lepiej. Mysle rowniez zeby zrezygnowac z lawendy przy tarasie - nie byl to dobry pomysl ze wzgledu na duze ilosci owadow jakie przyciagaja. Zamiast tego szukam kwiatow na ta rabate, najchetniej kombinacja rozu/fioletu. Myslalam o floksach ale sa za wysokie. Szukam kwiatow, najchetniej bylin niezbyt wysokich max. 30-40 cm. Macie jakis pomysl jak zmienic ta rabate przy tarasie?

Asica,
Witam imienniczke - fajnie ze rozplenice rosna u Ciebie jak szalone - strasznie podobaja mi sie te trawy i mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies