Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Korzenie na wierzchu!

Pokaż wątki Pokaż posty

Korzenie na wierzchu!

Juzia 13:33, 30 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
Problem mam
Myślałam, że winowajcą wystających z ziemi korzeni jest agrowłóknina!!!
A tu proszę...moje Szmaragdy mają korzenie na wierzchu, a przykryte były tylko korą!
Co może być przyczyną i co z tym fantem zrobić ????
Pomocy!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Pszczelarnia 13:50, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Po zimie mróz wypchał albo były wkopane za płytko. Trzeba delikatnie zakopać, dołożyć ziemi kompostowej żyznej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 13:54, 30 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
Ok. Dziękuję Ewo!
Spróbuję je jakoś wsadzić z powrotem
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
magja_ 16:20, 30 mar 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Juziu - a to są świeżo posadzone? jeśli tak to Ewa ma rację, a jeśli nie - to zostaw, bo korzenie wielu roślin tak się właśnie zachowują jeśli są wyściółkowane. Po prostu korzeń też potrzebuje powietrza - jednych roślin bardziej a innych mniej. Tuje tak właśnie "idą sobie" pod ściółką - niech idą na zdrowie. Agrowłóknina przede wszystkim zakłóca naturalny obieg materii w ogrodzie - izoluje ściółkę od gleby i przez to kora wystarcza nam na dłużej, ale niestety kosztem wyjałowienia gleby. I jesli mogę mieć postulat - nie sprzątajmy naszych ogrodów tak na glanc. Trochę liści po kątach niech zostanie, niech zostaną pozostałości np. po liściach host - one są w zasadzie prawie już rozłożone - za chwilkę przykryją je nowe liście, a gleba dostaje odrobinkę próchnicy. Także zerwane kwiatostany po przekwitniętych rh mogą być wrzucane pod krzak Pomysłów są tysiące...
____________________
agniecha973 16:59, 30 mar 2012


Dołączył: 09 lis 2011
Posty: 11946
Ja też zauważyłam, ze po rozgarnięciu kory korzenie roślin są tuż pod powierzchnią kory.

Cieszę się Magja, że jesteś za naturalnym obiegiem materii w ogrodzie.
____________________
Agnieszka Wszędzie pięknie, ale u siebie najlepiej / Przedogródek Agniechy973
Pszczelarnia 17:09, 30 mar 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A ja jak się cieszę! Że i Agnieszka jest za naturalnym obiegiem!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 18:14, 30 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
magja_ napisał(a)
Juziu - a to są świeżo posadzone? jeśli tak to Ewa ma rację, a jeśli nie - to zostaw, bo korzenie wielu roślin tak się właśnie zachowują jeśli są wyściółkowane. Po prostu korzeń też potrzebuje powietrza - jednych roślin bardziej a innych mniej. Tuje tak właśnie "idą sobie" pod ściółką - niech idą na zdrowie. Agrowłóknina przede wszystkim zakłóca naturalny obieg materii w ogrodzie - izoluje ściółkę od gleby i przez to kora wystarcza nam na dłużej, ale niestety kosztem wyjałowienia gleby. I jesli mogę mieć postulat - nie sprzątajmy naszych ogrodów tak na glanc. Trochę liści po kątach niech zostanie, niech zostaną pozostałości np. po liściach host - one są w zasadzie prawie już rozłożone - za chwilkę przykryją je nowe liście, a gleba dostaje odrobinkę próchnicy. Także zerwane kwiatostany po przekwitniętych rh mogą być wrzucane pod krzak Pomysłów są tysiące...


Tuje wkopywane były na początku lata.
4 wielkie i jedna malutka. I każdej korzenie wyszły.



W tym samym miejscu rosną też świerki Conica, ale z nimi wszystko ok.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 18:15, 30 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38434
Czyli przykryć ziemią i korą czy tylko korą ????
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
hanka_andrus 18:16, 30 mar 2012


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Ja mam od mamy takie rady: To co wypielone pod krzewy dawać,Z czasem nie potrzeba dosypywać żadnej próchnicy.Ja pod krzewy kładę reklamowe gazety i na nie kładę koszoną trawę z trawnika i inne zielone gałązki.PO miesiącu z tego robi się kruche sianko.I można dokładać kolejne warstwy,a dodatkowo pod gazetami zachowuje się wilgoć/ Oczywiście na reprezentacyjnych rabatach tego nie robię,ale między malinami ,pod hortensjami,tak...
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Matka 18:31, 30 mar 2012


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
hanka_andrus napisał(a)
Ja mam od mamy takie rady: To co wypielone pod krzewy dawać,Z czasem nie potrzeba dosypywać żadnej próchnicy.Ja pod krzewy kładę reklamowe gazety i na nie kładę koszoną trawę z trawnika i inne zielone gałązki.PO miesiącu z tego robi się kruche sianko.I można dokładać kolejne warstwy,a dodatkowo pod gazetami zachowuje się wilgoć/ Oczywiście na reprezentacyjnych rabatach tego nie robię,ale między malinami ,pod hortensjami,tak...


zrobilam tak samo na rabacie zeszłego lata, teraz przekopując tą część okazało się że ziemia jest o wieeeeele bardziej żyzna
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies