Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Korzenie na wierzchu!

Pokaż wątki Pokaż posty

Korzenie na wierzchu!

monteverde 18:50, 30 mar 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
ja też pod drzewa kładę gazety, ale nie reklamowe tylko z czarną czcionką bez kolorowych zdjęć i na to skoszona trawę, grubo, pięknie się wszystko rozkłada i użyźnia glebę, aha te gazety najpierw podlewam wodą z konewki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
magja_ 11:01, 31 mar 2012


Dołączył: 17 cze 2011
Posty: 788
Juziu - pięknie się ukorzeniły te thuje /spadek temperatury który zaczyna się w sierpniu aktywuje rozrost korzeni, widać że zareagowały i teraz ruszą ze wzrostem zielonej masy/. Jak chcesz możesz przypruszyć jakąś urodzajną ziemią albo kompostem i dać korę. A jak nie - to wystarczy kora. Moim zdaniem wszystko z nimi w jak najlepszym porządku.

Pomysł z gazetami super! ja do tej pory rozsypywałam trawę skoszoną cienką warstwą tam gdzie mogłam, ale przełaziły i tak chwaściory, potem ciężko się pieliło a potem się wkurzałam. Teraz spróbuję najpierw dać gazety. Proste a jakie genialne!!!

Ewo i Agnieszko - też się cieszę
____________________
Juzia 13:07, 31 mar 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38570
Dzisiaj przysypałam ziemią do iglaków. Kory chwilowo brak

Dziękuję za pomoc!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Mala_Mi 23:53, 01 kwi 2012


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
A ja dziękuję za nowe pomysły
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Pola 00:06, 02 kwi 2012


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
No proszę znowu coś nowego wiem dzięki za informację.
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Pszczelarnia 00:14, 02 kwi 2012


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A jednak, to z papierami to prawda?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Juzia 08:16, 02 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38570
Ja już patent z gazetami sprzedałam sąsiadowi
Może zrezygnuje z włókniny...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
aneta230972 13:16, 27 maj 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Właściciel szkółki, w której kupowaliśmy tuje polecił aby pod świerkami serbskimi (125 szt.) i tujami (122 szt) dać agrowłókninę. Szczerze mówiąc mam mieszane odczucia.Cyba, ze agrowłóknina z tyłu za drzewami przy samym ogrodzeniu. Bardziej jestem za korą lub większymi kamieniami ale.... No właśnie zawsze jest jakieś ale. Tuje mamy posadzone 1-1.5 m od ogrodzenia a świerki 1.5-2m. Potrzebujemy kory lub kamieni na pow. 700m2. Czyli samej kory musimy mieć ok. 700 worków 80L . Wydatek spory. Z tym, że korę trzeba dosypywać. Kamień o wiele wiele droższy ale wydatek w zasadzie jednorazowy i fajny efekt. Pomysł z gazetami super ale niestety nie na taką ilość terenu. Tym bardziej, że wieje u nas z każdej strony i po kilku dniach nasze gazety zaśmieciły by całą wieś . No i mamy dylemat.
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Sebek 19:48, 28 maj 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Włókniny na pewno nie dawaj - żwir pod świerkami też nie bardzo pasuje. Myślę, że zamiast kory możecie sypać pod nie skoszoną trawę - bez gazet pod spodem . Ja tak sypię pod swoje i jestem zadowolony, bo chwasty wyrastają tylko pojedynczo. Taka trawa również rozkłada się i użyźnia glebę. Jednak ma jeden minus - nie wygląda tak dobrze jak kora - ale na pewno lepiej niż chwasty
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
aneta230972 20:29, 28 maj 2013


Dołączył: 01 sty 2013
Posty: 831
Dzięki wielkie Sebek.
Żwirek odpada. Dzisiaj znależliśmy świetna alternatywę dla kory sosnowej- korę kamienną a konkretnie korę z łupka w stonowanej szaro/brązowej tonacji . Cenowo masakra bo potrzebujemy prawie 50 ton. Ale.... nie trzeba każdego roku uzupełniać jak przy korze sosnowej , jest podobno bardzo trwała i super wygląda. Musimy dobrze przemyśleć temat bo w końcu to inwestycja na wiele lat .
____________________
Aneta - Pustynia, która będzie kiedyś ogrodem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies