Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » ogród aguchy

Pokaż wątki Pokaż posty

ogród aguchy

agucha_89 14:20, 10 kwi 2012

Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 6
Witam wszystkich. Jestem tu nowa, chciałabym poprosić was o pomoc przy urządzeniu ogródka wokól domu. Niestety jestem zielona w tych sprawach i stąd moja prośba Dodam rysunek działki, może Wy coś wymyślicie Numerami zaznaczyłam miejsca, gdzie chciałabym coś zrobić. W tej chwili nie ma tam nawet trawy...



a to część moich "wypocin"...

1 - małe bukszpany, przycięte w kulki
2 - tuja szmaragd
3 - tuja kulka
4 - jałowieć płożący
5 - różanecznik
6 - funkia
7 - berberys czerwony
8 - forsycja

nie wiem czy te rośliny pasują do siebie i co jeszcze dodać...chciałabym jakieś krzewy ozdobne, trawy, jakieś kwitnące krzewy...Dlatego proszę Was o pomoc
____________________
Joaska 15:31, 10 kwi 2012


Dołączył: 11 lip 2011
Posty: 5104
Witaj,
jałowce od razu wykreśl z listy, ponadto nie sadź krzewów w trawniku bo to po 1 nie ładnie wygląda , po 2 uciążliwe w koszeniu trawnika.
Ponadto proponuję pooglądaj realizacje Gardenarium - naszej ogrodowiskjowej szefowej, myślę że zmieni to Twoje podejście do planowania ogrodu
Najpierw troszkę pozwiedziaj ogrodów, naprawdę to pomaga i wiem co mówię, bo ja mój plan już zmieniałam z 1000 razy.
____________________
Joaśki ogród z wyobraźni-REALIZACJA 2015 "Niebo samo nie spadnie, trzeba je osiągnąć./Adam Mickiewicz/"
kaisog1 21:49, 10 kwi 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witaj

Zdjęcia ułatwiłyby też planowanie.... bo na rysunku nie ma zaznaczonych chociażby okien co jest ważne przy planowaniu większych krzewów lub drzew.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
zbigniew_gazda 21:59, 10 kwi 2012


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11152
Agucha - święte słowa jw. Zrób fotki budynku i terenu. Jak nie ma trawy to kiedyś będzie. Życzę pieknego ogrodu.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
EwaG 17:59, 11 kwi 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Joaska napisał(a)
Witaj,
jałowce od razu wykreśl z listy,


Nie byłabym taka radykalna, zależy jaki jałowiec i w jakim celu użyty np. tak



lub tak (na pierwszym planie)

____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
madlen 21:06, 11 kwi 2012

Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 260
czy ktoś się orientuje czy kwiaty na 2 zdjęciu to liliowce stelle de oro?
agucha_89 16:41, 12 kwi 2012

Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 6
Joaska napisał(a)
Witaj,
jałowce od razu wykreśl z listy, ponadto nie sadź krzewów w trawniku bo to po 1 nie ładnie wygląda , po 2 uciążliwe w koszeniu trawnika.
Ponadto proponuję pooglądaj realizacje Gardenarium - naszej ogrodowiskjowej szefowej, myślę że zmieni to Twoje podejście do planowania ogrodu
Najpierw troszkę pozwiedziaj ogrodów, naprawdę to pomaga i wiem co mówię, bo ja mój plan już zmieniałam z 1000 razy.


W rodzinnym domu mieliśmy jałowce posadzone w trawniku, były też tam inne krzewy i powstał dzięki temu fajny zielony kącik i powiem szczerze, że często kosiłam trawę i nie było to uciążliwe
Oglądałam inne ogrody, jestem pod wrażeniem jakie cuda można stworzyć. Troszeczkę próbowałam ściągać od Was, tyle że mój kawałek "ogrodu" nie jest wielki... Coś powstaje na kartce, powoli i baaardzo ciężko
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies