Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ostrokrzew poszukuje dobrego towarzystwa :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ostrokrzew poszukuje dobrego towarzystwa :)

szkabona 18:55, 14 kwi 2012


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Witam serdecznie,

zwracam się do Was z ogromną prośba o pomoc. Doradźcie proszę, jakie rośliny dobrze komponują się i żyją w harmonii z ostrokrzewami. Te, które posiadam mają pokrój stożkowy, ciemnozielone liście, wysokość 1,5 metra.

Będę Wam niezmiernie wdzięczna za wszelkie podpowiedzi

Pozdrawiam ciepło

alinak 18:59, 14 kwi 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
u mnie są bergenie wielkolistne - wygląda to nieźle
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
szkabona 18:59, 14 kwi 2012


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Znalazłam tylko jedną podpowiedź - ostrokrzew lubi towarzystwo azalii i rododendronów.
A że placyk do zagospodarowania obok ostrokrzewu jest dosyć spory chciałabym znaleźć mu także i innych przyjaciół
Kogo polecacie?
szkabona 19:00, 14 kwi 2012


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Alinko, a masz może zdjęcia? Czy byłabyś uprzejma pokazać jak wyglądają obok siebie?
szkabona 19:04, 14 kwi 2012


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
I podpowiedź nr 2: Świetnie prezentuje się w otoczeniu innych drzew bądź krzewów
m.in. bukszpanów, laurowiśni, różaneczników, berberysów oraz niskich irg. Najbardziej efektywnie wygląda sadzony w grupach, lecz w małych ogrodach równie ładnie będzie się prezentował jako pojedynczy krzew. Jeżeli chcemy, aby w zimie nasz ogród prezentował się naprawdę spektakularnie, warto posadzić ostrokrzew w towarzystwie oczarów, cisów, żywotników i jałowców. Ciekawy efekt da posadzenie go pod oknami domu, gdzie będzie stanowił ciekawą alternatywę dla choinki.
Szkoda tylko, że ma zdjęć, abym mogła to zobaczyć...
alinak 19:20, 14 kwi 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
fotke znalazłam , ale nie wiem dlaczego już trzeci dzień nie mogę dodać fotek na forum. coś z kompem . już raz tak miałam
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
szkabona 19:52, 14 kwi 2012


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Alinko,

w Twoim przypisie zauważyłam informację o albumie na Picasa i zajrzałam.
Czy to zdjęcie miałaś na myśli?
https://picasaweb.google.com/112269469871059146682/OgrodAliny#5674956581776707490
Czy ostrokrzew to ten po lewej?
alinak 19:57, 14 kwi 2012


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
tak , ale to stare zdjęcie . obecnie wszystko zarosło i nie ma tam już piwonii. a i ostrokrzew jest dość spory
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
szkabona 20:05, 14 kwi 2012


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
Ciekawa jestem jak się prezentuje wśród bergenii. Przy okazji - gratuluję ogrodu. Widać w nim mnóstwo pasji i zaangażowania.

Ostrokrzewy mam dwa. Stoją w donicach o czekają po posadzenie. Mniej więcej wiem, gdzie zostaną umieszczone (jeden pomiędzy oknami, drugi z lewej strony domu), ale miejsca obok nich dużo i wyglądają bardzo samotnie.

Spróbuję wkleić zdjęcie (bez roślin).

Niestety nie udaje się
Gardenarium 23:18, 14 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ostrokrzew ma stożkowy pokrój, a więc będą pasowały wszelkie kulki.
Ja bym także polecała ostrokrzew drobnolistny o żóltych listkach - Ilex crenata "Golden Gem" - będzie fajny kontrast





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies