Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Oci ...

Pokaż wątki Pokaż posty

U Oci ...

malkul 19:18, 27 kwi 2012


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
I się witam Zapowiada się ciekawie więc melduję że będę podglądała.
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
ocia79 05:54, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Witaj Michael, Abiko i Malkul

Abiko mam niemiecka klawiature.

Od paru dni dzialamy w ogrodzie, przygotowujemy teren pod trawnik.

Zamowilam Gracillimusy na skarpe sztuk 16 - troche sie obawiam ale co tam.

Do tego zamowilam Red Barona i niedzwiedzie futro do prostakata przed domem.Czekam na przesylke.

Kupilam rowniez 2 kule biale solarne o srednicy 30 i 25 cm, ktore chce rowniez umiescic w prostakacie przed domem.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 06:05, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Wczoraj posadzilismy przy plocie rzad Smaragdow.

Ukladamy ksztalt rabaty.Nie chce zwyklej prostej obwodki wzdluz plotu.Chcialabym zrobic cos na wzor Ogrod rysowany kreska, czyli zrobic takie stopniowanie w 2 miejscach.

I tu pojawia sie problem, gdyz dzialka idzie pod skosem i jak ukladamy kostke to chce wyrownac ja ksztaltem do prostej lini domu i plyt betonowych i to jakos nie wyglada.

Od strony domu fajnie prosto, lecz rabata taka pod skosem, krzywa.A moze wlasnie blad robimy, ze probujemy ja wyrownywac do prostej lini domu? Tylko jak probowalismy ja zrobic wzgledem lini plotu to jakies zygzaki wyszly.

Nie mam doswiadczenia, nie potrafie sobie tego wyobrazic.
Wczoraj wzdluz plotu posadzilismy thuje smaragd, dzis bedziemy robic obwodke.Chce ja wysypac cala kamykami.Jakby udalo nam sie zrobic stopniowania to rabata bylaby szersza i posadzilabym w grupach jakies czarne trawki, miskanty Zebrinus np. 3 szt. i jakie 2-3 takie same drzewa.

RATUJCIE !!!!!!!

]

____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 06:06, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Lece teraz do Was prosic o pomoc.
Mam tylko pare godzin
.Dzis M. chce robic obwodke z kamieni i powiedzial, ze jak nic nie wymysle to bedzie zwykla prosta obwodka bez stopniowania.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Madzenka 07:47, 03 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Witaj Ociu, prZybiegam z odsieczą !!!
Na początku chylę czoła, że budowa skończona i zaczęłaś od profesjonalnego podejścia do projektowania ogrodu. Tz jest pomysl a nie trawnik od płotu do płotu
Pomysł na trawy super, bo szybko rosną i dodadzą Twojemy ogrodowi nowoczesności.
Nie piszesz jednak o innych nasadzeniach, drzewach, krzewach a w szczególności zimozielonych. Więc nie wiem czy nie doczytałam dokładnie (tak się spieszę z pomoca ) czy tak ma być?
Pokaż zdjęcie już z posadzonymi tujami.
Co do rabaty przed płotem. Pomysł na "schodki" fznakomity. . Zgubisz krzywiznę i dodasz dynamizmu rabacie. Ułóż tylko równiutkie schodki, bo Twój ogród jest już z załozenia minimalistyczny i inne kształty będziesz nadawala roślinami. Nie przejmuj się, źe będize pierwsza krzywizna w Twoim ogrodzie. Rośliny ukryją te krzywizny.
U mnie przed płotem, tam gdzie jest sciana wodna też jest krzywizna a nikt jej nie widzi róznica wynosi ponad 1 m!!!
I konecznie pomyśl o drzewach i bukszpanach / cisach. Jeśli dodasz do miskantów to ogród będzie niesamowity!!!!!
Pomyśll o kolonie palmowym atropurpureum, domyślam się że sumak Cię urzekł z powodu swoich kolorów jesienią nie wiem czy masz jednak ostry klimat zimą ???
Zaraz poszukam wątek z drzewami, które polecala Danusia innym Nowoczesnym ogrodom.
Koniecznie oglądaj ogaród Wieloszki, Dominiki (!!! Tu szukaj inspiracji dla dzrew, krzewów i tulipanów!!!), Kwiatholandii, Ogród z czerownym mostkiem. myśle że możesz odszukać sporo indpiracji dla siebie. Nie wspomnę o nowych realizacjach Danusi, czekam właśnie na nowoczesny....
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ocia79 07:52, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Dzieki Marzenko.Bukszpanami i hortensjami zarazilam sie od Was.Nasadzen nie planuje duzo, dlatego zalezalo mi na tej schodkowanej rabacie by tam co nieco umiescic.

Tylko gdzie ma byc ta krzywizna .Kamienie mamy ukladac pod skosem czy prosto wzgledem domu???
Dziekuje za expresowy odzew.Ubieram sie i lece zrobic nowe zdjecie.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Madzenka 07:54, 03 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja bym ułoźyła kamienie prosto do domu. Tz schodek stopniowo dojjdzie do płyt betonowych??
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 07:56, 03 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Witaj Olu widzę że masz ciekawą podstawe do zagospodarowania. Na fotkach ciężko określić jakiej wielkości jest ten pasek na nowej rabacie, ale wydaje się że to taki trójkąt... chyba wyrównałabym linię do tego chodnika z płyt które już są, za pomocą sznurka i palików żeby było równo a potem zrobiła schodki. W szerszej części rabaty, coś takiego jak na szybce narysowałam na fotce
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 07:56, 03 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Siedzę cichutko przy ipadzie to Ci nie narysuję goście jeszcze śpią!!!

O drzewacho przeczytaj tu
http://www.ogrodowisko.pl/watek/976-ogrod-tworze-nowoczesny-czyli-wewnetrzna-walka-jak-nie-zostac-kokoszka?page=7

I obejrzyj jeszcze ogródek NOEMI
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 07:57, 03 maj 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
Witaj Olu widzę że masz ciekawą podstawe do zagospodarowania. Na fotkach ciężko określić jakiej wielkości jest ten pasek na nowej rabacie, ale wydaje się że to taki trójkąt... chyba wyrównałabym linię do tego chodnika z płyt które już są, za pomocą sznurka i palików żeby było równo a potem zrobiła schodki. W szerszej części rabaty, coś takiego jak na szybce narysowałam na fotce


O właśnie Ania!!! Tylko ja bym jeszcze jeden stopień może zrobiła???
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies