Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » U Oci ...

Pokaż wątki Pokaż posty

U Oci ...

kwiatholandii 08:42, 03 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
ocia79 napisał(a)
Przed domem w prostakacie, na srodku wsadzony Miskant Gracillismus


Możesz jeszcze wrzucić jak obecnie wygląda to miejsce?
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
kwiatholandii 08:49, 03 maj 2012


Dołączył: 06 lut 2012
Posty: 2405
Nrysowałam szybko i za cienka linia jest, ale coś widać. Wiadomo, że kąty trzeba złapać, ale ja bym bardziej domu się trzymała.



Ja też mam różnicę, bo płot jest pod innym kątem niż dom, ale jesnak postanowiłam trzymać się linii domu. Jakoś to świeżo wygląda dla mnie, ale co człowiek to opinia.
____________________
Ogród z perspektywą na przyszłość
Sebek 09:01, 03 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ana_art napisał(a)
Witaj Olu widzę że masz ciekawą podstawe do zagospodarowania. Na fotkach ciężko określić jakiej wielkości jest ten pasek na nowej rabacie, ale wydaje się że to taki trójkąt... chyba wyrównałabym linię do tego chodnika z płyt które już są, za pomocą sznurka i palików żeby było równo a potem zrobiła schodki. W szerszej części rabaty, coś takiego jak na szybce narysowałam na fotce


O właśnie tak - mi też to chodzi po głowie - w sumie możesz to trochę poszerzyć jeśli planujesz żywopłot i coś przed tym. I niech będą tak jak pisze Marzenka trzy załamania.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ocia79 09:17, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
Dziekuje Wam wszystkim za takie zaangazowanie.
M. chce robic tylko kaze mi sie okreslic bo czas nas goni, konczy mu sie urlop i pozniej wyjezdza i jest tylko w weekendy.

Uloze kamienie poprostej lini i zamieszcze zdjecie do oceny.Przesunelismy wkopywanie kamieni na jutro.Dzis ulozymy tylko na gotowo, wiec bedzie czas na poprawki.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ocia79 09:21, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
kwiatholandii napisał(a)

Przed domem w prostakacie, na srodku wsadzony Miskant Gracillismus


Możesz jeszcze wrzucić jak obecnie wygląda to miejsce?


Nic sie nie zmienilo, Gracillimus powoli wypuszcza.W piatek powinny dojsc Red Baron i niedzwiedzie futro, do tego kule solarne i mysle, ze w sobote pokaze nowe oblicze prostokatu.

Chcialam tam posadzic 3 kule bukszpanowe roznej wielkosci, lecz cena w Obi 70zl za szt. mnie zniechecila.

W Ikei byly za 29,90.Bylam w sobote ale juz wykupione.Postaram sie kupic w De w Ikei

Zazdroszcze tym co jezdza na ta slynna plantacje kulek bukszpanowych.
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Sebek 09:25, 03 maj 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Szczerze to bym "rozrzucił" tam więcej kulek, ale muszą być w rozsądnej cenie. Może poszukaj jakichś plantacji bukszpanów w swoich okolicach?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ana_art 09:42, 03 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
ocia79 napisał(a)
Ja wlasnie tego trawnika chce jak najmniej, a moj M jak to typowy Polak jak najwiecej.

Dodam jeszcze, ze od przesiadywanie na Ogrodowisko tym sie wlasnie konczy , mialy byc tylko trawy + jakies 2-3 drzewa a juz kupuje i tworze rabaty , ktorych wczesniej nieakceptowalam.
Faceci tak mają mój chciał rządek thuj i trawnik... teraz oddaje mi go z chęcią pod rabaty, alez nimi trzeba jak z dziećmi sposobem
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ocia79 09:43, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
ana_art napisał(a)

Ja wlasnie tego trawnika chce jak najmniej, a moj M jak to typowy Polak jak najwiecej.

Dodam jeszcze, ze od przesiadywanie na Ogrodowisko tym sie wlasnie konczy , mialy byc tylko trawy + jakies 2-3 drzewa a juz kupuje i tworze rabaty , ktorych wczesniej nieakceptowalam.
Faceci tak mają mój chciał rządek thuj i trawnik... teraz oddaje mi go z chęcią pod rabaty, alez nimi trzeba jak z dziećmi sposobem


Dokladnie.

Moj tez, marzenie thuje i trawnik- hahahaha
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
ana_art 09:53, 03 maj 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
A ja bym dała dwa uskoki a dłuższe, wówczas można rytmicznie rośliny posadzić w większej ilości a nie np po trzy
A co do robót ogrodowych to mój M się wscieka że wsadza a później musi znowu kopać i przekopywać Wsadzilismy ostatnio kulki kolo cisów ale mi sie nie podobały, kupilam nowe idealne i trzeba bylo 'stare' wykoapać a nowe wsadzić w inne miejsca. Ileż się nagadał że niezdecydowana jestem ale zrobił...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ocia79 10:04, 03 maj 2012


Dołączył: 18 cze 2011
Posty: 883
hahaha
____________________
Asia U Oci Trawy, minimalizm i ogólnie zero pojęcia :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies