Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród bezpieczny dla dzieci, czyli rośliny trujące, parzące i wabiące owady

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bezpieczny dla dzieci, czyli rośliny trujące, parzące i wabiące owady

marzena 20:07, 18 sty 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
tyna,
rzeczywiscie to potrzebny i interesujacy wątek.
Do listy trujacych/szkodliwych roślin w ogrodzie dodałabym jeszcze np ligustra, który często jest sadzony w formie żywopłotu i wszystkie jego części sa trujace dla ludzi i zwierząt. A szczególnie trzeba uważać na dzieci, które moga się zainteresować jego trujacymi czarnymi owocami.
Pozdrawiam
____________________
marzena O....!
monteverde 20:39, 18 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
a oleander tak lubiany i we Włoszech wszechobecny u nas już prawie też,wszystko w nim jest trujące
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Matka 20:43, 18 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Kurcze, to ja juz nie mam co sadzić, bo wszytsko jak sie dobrze przyjżeć truje!chyba kupie dla dziecioków szelki na gumie i jak będą sie zbliżac do trujących to pociągnę mocniej do siebie!
____________________
U Matki
tyna 20:45, 18 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
rzeczywiście!.....oleander......przez niektórych bardzo hołubiony....jakoś nigdy mi nie przypadł do gustu....niedawno dowiedziałam się, że w ciepłych krajach jest pospolitym "chwastem"....taką ma siłę przetrwania, że rośnie nawet w najbardziej nieprzyjaznych terenach górskich.....do pewnej wysokości, oczywiście....
o, i nasz żywopłotowy ligustr, właśnie.....
dużo tego......
____________________
pozdrawiam :)
tyna 20:50, 18 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
Bogda napisał(a)
Kurcze, to ja juz nie mam co sadzić, bo wszytsko jak sie dobrze przyjżeć truje!chyba kupie dla dziecioków szelki na gumie i jak będą sie zbliżac do trujących to pociągnę mocniej do siebie!

Bogda, "nie nerwujsie".....
możesz sprawdzać rośliny, chociażby na wiki, jeśli nie mają takiej czachy w opisie - wiesz jakiej, są w porządku....
Poza tym chodzi o to, że niektóre wyglądają atrakcyjnie ze względu na jagody, np.....czym prowokują dzieciaki do próbowania...
Ja zrezygnowałabym szczególnie z takich....a za kilka lat można przecież dosadzić.....no chyba, że wiecznie jakies małe dzieci będa dochodzić do ogrodu.....
____________________
pozdrawiam :)
tyna 21:09, 18 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
O masz......jeszcze lubiane lilie.....a z pewnością te, które maja rozmnóżki, jeśli się mylę, proszę poprawcie mnie
____________________
pozdrawiam :)
monteverde 22:34, 18 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://magazyn.netmama.pl/partner-i-rodzina/dom-i-ogrod/ktore-rosliny-ogrodowe-sa-trujace-262
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 22:35, 18 sty 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
http://www.vetopedia.pl/article25-1-Trujace_rosliny.html
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
tyna 22:47, 18 sty 2011


Dołączył: 11 wrz 2010
Posty: 1711
spis roślin trujących, źródło: wiki
to teraz jest jeszcze dokładniej...
____________________
pozdrawiam :)
Matka 22:58, 18 sty 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
super, dziewczynki!
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies