Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Ogród bezpieczny dla dzieci, czyli rośliny trujące, parzące i wabiące owady

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bezpieczny dla dzieci, czyli rośliny trujące, parzące i wabiące owady

Gardenarium 03:34, 19 sty 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Bogda, dzieciom trzeba tłumaczyć, nie ominiesz tego jakaś roślina Ci się zaplącze, ważne żeby miały swój warzywnik, gdzie mogą jeść z krzaka, a cała reszta nie wolno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
alinak 19:45, 19 sty 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
do tej listy dopisuję wilczomlecze .są trujące a ich sok parzący .w ubiegłe lato ,już to pisałam w jakimś wątku<poparzyłam sobie oko sokiem obrywając zbędne pędy,sok prysnął do oka i nie da się opisać bólu .miałam poparzenie dość poważne i tydzień " bez oka ".leczenie trwało 2 tygodnie.sok jest silnie parzący -potwierdzam
jednak jak zauważyłyście większość roślin z naszych ogrodów jest trująca.myślę że dzieci da się zedukować i pilnować. w końcu nie słyszałam o otruciu się dziecka rośliną , a wiele wypadków które maja miejsce jest łatwiejsze do przewidzenia i bardziej prawdopodobne
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Gardenarium 20:05, 20 lut 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Trujący jest stopowiec himalajski Podophyllum emodii (oprócz owoców)

Tu są zdjęcia jak wygląda
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 12:04, 22 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Danusiu projektowalas ogród, w którym był przewidziany plac zabaw dla dzieci? Albo może masz jakieś zdjęcia ogrodów z takim zakątkiem? Przeglądałam w necie ale znalazłam chyba ze dwa zdjęcia, które przypadły mi do gustu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Gardenarium 20:42, 23 mar 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popatrz w artykuł zimowy o ogrodach rodzinnych

są też inne artykuły o warzywnikach dla dzieci itp.
Jak wejdziesz na stronę główną, są artykuły a po prawej jest okienko wyszukiwarki, wpisujesz hasło i enter. Wtedy wyskoczą artykuły na dany temat (jeśli oczywiście takie pisałam)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 20:54, 23 mar 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja nie wiem jak to przeoczyłam.... no gapa ze mnie Dzięki Danuś
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
mirek79 21:57, 27 mar 2014

Dołączył: 27 mar 2014
Posty: 3
Część roslin musielismy usunac i na szczescie przeczytalismy art.
AniaBialystok 13:18, 19 gru 2014


Dołączył: 19 gru 2014
Posty: 14
Jestem w trakcie planowania ogrodu,w którym będą się bawić dzieci i trafiłam na ten wątek. Chciałabym zaaranżować ogód zimozielony przed domem i chciałabym zapytać czy owoce irgi i mahoni są trujące?
rumiankowa 08:17, 05 maj 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Znalazłam sprzeczne informacje, może ktoś rozwieje moje wątpliwości.

Czy owoce berberysów (wszystkich, nie tylko pospolitego) są jadalne na surowo czy trujące? Czytam, że można z nich robić powidła, ale wciąż tyczy się to berberysów pospolitych a co z tymi, które sadzi się często w ogrodach np. Thunberga?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Gardenarium 09:50, 05 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wg mnie nie są trujące. Z żadnego berberysu. Są lecznicze, ale nie należy ich spożywać w większych ilościach, bo wywołują niepożądane działania.
Co z nich sie robi w kuchni -
Poczytaj tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Berberys_pospolity
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies