Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zupełnie zielona ogrodniczka : )

Pokaż wątki Pokaż posty

Zupełnie zielona ogrodniczka : )

as1112 16:45, 08 maj 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Ja też kibicuję rodzikom, na których rodzi się coś pięknego, innego ...

Zajrzałam Gosiu na Twoją działkę - jest piękna - gratuluję!!!
dorota_davussum 10:42, 12 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
Witam też jestem na etapie urządzania swojej działeczki więc chetnie bedę tu zaglądać i podgladać
as1112 10:01, 14 maj 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
dorota_davussum napisał(a)
Witam też jestem na etapie urządzania swojej działeczki więc chetnie bedę tu zaglądać i podgladać


Zajrzałam do Ciebie Mamy podobne dylematy
as1112 10:16, 14 maj 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Weekend pochmurny i deszczowy - oj przydał się deszcz. Wyprawiałam urodziny córeczce więc i tak nie poszłabym na działkę. A przyznam, ze ogród wciągnął mnie jak hazard Każdą wolną chwilkę staram się tam spędzać a że od domu mam zaledwie 10 minut drogi to praktycznie codziennie odwiedzam moje roślinki

Rabatka wrzosowo-wrzoścowa już zrobiona. Nie do końca tak jak radziłyście - nie miałam tyle miejsca aby sadzić po min 9 wrzosów jednego rodzaju poza tym było za późno - kupiłam przed weekendem majowym sadzonki. Tak czy inaczej jest ich po 5szt jednego rodzaju, sadziłam je w kupkach, z 30 cm odstępami. Posadziłam też dwa pierisy i dwa rh, trawki ozdobne i iglaczki karłowate. Już wkrótce będzie też wykopany ten wysoki krzak, który obecnie rośnie na rabacie. Przeniesiemy go na tyły działki jeśli się uda. Na razie rabata jest odgrodzona kamieniami ale ostatecznie będzie to drewniana palisadka.

Martwię się troszkę gdyż ziemia wydaje mi się gliniasta, mało żyzna. Dałam dwa worki 80 l torfu na rabatkę ale czy to wystarczy?

Wszelkie dodatkowe elementy będą drewniane a rabatki podsypane korą sosnową.

Moja działka jest opanowana przez podagrycznik Dziś mąż będzie traktował go chemią bo już nie dajemy rady Wyłazi nawet spod kory.








dorota_davussum 17:25, 17 maj 2012


Dołączył: 04 maj 2012
Posty: 55
as1112 napisał(a)


Zajrzałam do Ciebie Mamy podobne dylematy

cieszę się że nie jestem sama
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies