Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Soliter - drzewo iglaste na środek trawnika?

Pokaż wątki Pokaż posty

Soliter - drzewo iglaste na środek trawnika?

Gardenarium 17:47, 17 paź 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Świerk wężowy
http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Picea%20abies%20'Cranstonii'&lang=1
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 19:37, 17 paź 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8908
Arek jeżeli chcesz mieć z niego coś co nie przypomina kłebowiska węży w czsie godów to czym predzej wyprostuj mu przewodnik i prowadź przy paliku -z czasem powinien już sam się prostować - warto też podcinać go od dołu ale to już wg uznania i potrzeb


bardzo stary egzemplarz w arboretum Lądek Zdr.

młodszy z Pszczyny
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ArekJ 19:42, 17 paź 2012


Dołączył: 10 paź 2012
Posty: 33
ZbigniewG napisał(a)
Arek jeżeli chcesz mieć z niego coś co nie przypomina kłebowiska węży w czsie godów to czym predzej wyprostuj mu przewodnik i prowadź przy paliku -z czasem powinien już sam się prostować - warto też podcinać go od dołu ale to już wg uznania i potrzeb



Swoją drogą to bardzo ciekawe, bo Twój wpis odczytałem dokładnie w tym samym momencie, gdy w innej zakładce oglądałem zdjęcie tego egzemplarza z Lądka

O wyprostowaniu przewodnika mówiła mi jakiś czas temu moja mama. Szczerze mówiąc, to muszę pomyśleć o jakimś porządnym słupie, bo przewodnik ma moim zdaniem ok. 3,5 m długości a giętkość zupełnie niegodową...

Właśnie tak oglądając zdjęcie z Lądka, zastanawiałem się kto i jakiego palika używał...
Jeżeli chodzi o podcinanie, to poczekam do maja by mu poukręcać nowe przyrosty.
____________________
Sonka 17:57, 03 lis 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
zastanawiam się własnie nad tym świerkiem - Picea abies Cranstonii, by posadzić go koło furtki, byłby mocno wyeksponowany, hm, podoba mi się, ale nie wiem , w szkółce wołają 150 zł , chyba z110 cm, warto ?
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ZbigniewG 19:47, 03 lis 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8908
swojego 2,10m dostałem za niecałą stówę - to była najniższa cena jaka widziałem , na Twoim miejscu szukał bym dalej,
on bardzo szybko rośnie więc to trochę przesada
koło furtki to znaczy nie mniej jak 2-3m
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Sonka 20:24, 03 lis 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
miejsca mam sporo, to jest ok 12 m od domu, za katalpami, tam gdzie leżała kupa ziemii i z drugiej strony bramy też chciałam posadzić dużego swierka, początkowo myslałam o świerku engelnanni, bo niebieskego koloru nie mam jeszcze u siebie, ale ten Cranstonii też mi się podoba, nie mogę się zdecydować, ech

____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
ZbigniewG 10:54, 04 lis 2012


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8908
Sonka w Orlu widziałem posadzone w takim miejscu 3 świerki serbskie Pendula -wyglądały super
a tutaj stanowiłyby efektowne przejście ze ściany lasu na ogród
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Sonka 07:22, 29 lis 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
ZbigniewG, bardzo ci dziękuję za podpowiedź, tak własnie posadzę, już zamówiłam w szkółce na wiosnę trzy świerki serbskie Pendula, Pozostał mi problem z wyborem drzewa po drugiej strobie bramy, ale... byle do wiosny, pozdrawiam
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Gardenarium 07:54, 29 lis 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Odmiana Pendula nie każdemu się podoba, czasem smętnie wygląda. Jakby co - możesz posadzić normalne świerki serbskie. Będą szły do góry.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Sonka 17:26, 29 lis 2012


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2252
Danusiu Kochana, mam serby z drugiej strony posadzone wzdłuż ogrodzenia prostopadle do bramy, dlatego chciałam inne drzewa, a mi się serby pendula podobają i chyba nie są takie ekspansywne...
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies