Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Moje młode kwiaty jednoroczne giną!!!

Pokaż wątki Pokaż posty

Moje młode kwiaty jednoroczne giną!!!

gwiazda_mohawka 12:10, 08 maj 2012

Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 11
W tym roku pierwszy raz w życiu siałam dalie i cynie z nasion. Pięknie wzeszły, pikowałam i zaczęłam wystawiać je na dwór żeby je zahartować. Było ciepło, a na noc chowałam je do domu. Ale zauważyłam, że moje dalie zaczęły ginąć, listki zaczęły się skręcać i usychać. Po czasie niektóre rośliny ginęły w całości. Z cyniami jest lepiej ale niektóre też marnieją. W pierwszym odruchu pomyślałam, że zaczęły atakować jakieś robaczki, spryskałam dalie sprayem na mszyce i się poprawiło ale teraz znowu to samo.

Może ktoś miał ten sam problem, proszę o radę!
Gardenarium 16:09, 08 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Może mają za mokro i gniją im korzenie? Czy skrzyneczki mają dziury odpływowe?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
gwiazda_mohawka 16:50, 08 maj 2012

Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 11
Tak, kubeczki mają dziurki i nie zalewam ich wodą, jak maja sucho to minimalnie podlewam. Najdziwniejsze jest to, że dzieje się tak tylko z daliami - skręcają się listki, jak jakby coś wysysało z nich soki... szkoda mi ich bo dużo pracy włożyłam w wyhodowanie tych sadzonek.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies