Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

Pokaż wątki Pokaż posty

Rozplenica japońska - Pennisetum alopecuroides

13:58, 20 lip 2014
Czy rozplenica 'Hameln' lub 'Moudry poradzi sobie pod świerkiem ( tzw zwykła leśna choinka),chciałabym je posadzić w odległości 1,2 m od pnia.Świerk jest podcięty od dołu na wysokości 1,5 m.
Toszka 17:44, 20 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ważniejsze jest jak duży system korzeniowy ma ta "choinka" - zobaczysz w miejscu kopania dołka.
A tak... powinna dać radę... jeśli świerk jest duży to wskazane przynajmniej na początku podlewanie - system korzeniowy rozplenicy jest głębszy niż świerka.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
17:53, 20 lip 2014
Dziękuję za odpowiedź.Jak kopałam pod hosty (które nie dałyby tam rady) to był problem by wykopać większą dziurę.Korzenie są rozłożyste i jest ich sporo.Na razie rośnie tam barwinek i bluszcz.
Toszka 18:13, 20 lip 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Świerk ma płytki, ale rozłożysty system korzeniowy
Rozplenica zwarty i głęboki.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
18:19, 20 lip 2014
To rozwiałaś moje wątpliwości,czyli mogę ją tam sadzić bez obaw.Tylko podlewać i zasilać tak jak trzeba.Dziękuję Toszko
Anabell 20:08, 11 sie 2014


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
To ma być rozplenica, proszę o rozpoznanie jaka.

Z wiosennego wysiewu wyszły dwie szt. długo nie kiełkowały, potem zobaczyłam dwie trawki, pomyślałam że jakieś trawki nawiało, wyrzuciłam pojemniczek jako na zmarnowanie.
Dziś ujrzałam dorodne trawki. Pisało na torebce tylko rozplenica.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Mille 07:39, 20 sie 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Czy ktoś przesadzał o tej porze roku rozplenicę? Zawsze dzieliłam ją wiosną, ale pasowałoby mi zrobić to teraz, jednak trochę się boję czy się przyjmie.
Zaryzykować nie tylko przesadzanie, ale i dzielenie? Strasznie szkodaby mi było, bo to akurat duży egzemplarz.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
zbigniew_gazda 08:00, 20 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
Mileno kilka dni temu przesadziłem rozplenicę roczną na stałe miejsce (ale bez dzielenia). A wczoraj ukradłem Zebrinusowi 2 kępy i też posadziłem w nowe miejsce. Przyciąłem je tak na wysokość 40 cm i mocno podlałem. W nocy padał deszcz i też pomógł. Myślę że jak podzielisz i z darnią macierzystą posadzisz zachowując wszystkie przykazania przy sadzeniu i będziesz pilnować z podlewaniem to będzie ok. Widzisz ją za hortensjami?

____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Mille 08:09, 20 sie 2014


Dołączył: 14 kwi 2012
Posty: 433
Zbyszku, dzięki za odp, problem w tym, że ta moja kępa jest naprawdę duża. Gdyby była mała i bez dzielenia nie wahałabym się, ale to stety niestety egzemplarz taki, który ciężko będzie nawet wykopać.

Swoją drogą pochwalę się, że z 1 jednej rozplenicy kupionej kilka lat temu mam juz... 12 sadzonek, a wlasciwie to dorosłych roslin A rosną w glinie podsypanej trochę piachem, czyli żadnych rarytasów, ale widać to jest to co lubią.
____________________
Milena - Ogród pod starym modrzewiem
zbigniew_gazda 08:38, 20 sie 2014


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11134
No to masz już ogromna wprawę w ich uprawie. Z rozplenicą dopiero raczkuję. Ale sama wiesz najlepiej jaka zbita i zwarta jest darń każdej trawy. To może faktycznie zaczekaj do wiosny i przy pomocy nawet siekiery się do niej dobrać. Zebrinus ma 2 lata a już miałem problem aby go ciachnąć łopatą. Pozdrawiam.
____________________
Zbyszek - *** Nasz przydomowy ogródek *** Wizytówka ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies