Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Agam do poprawki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Agam do poprawki

agam 19:36, 14 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
W sumie to mam już założony wątek w "Naszych ogrodach" ale potrzebuję Waszej pomocy w przebudowie mojego ogródka. Z moim ścisłym umysłem i brakiem wyobraźni kiepsko mi to idzie.

Na początek rabatka przy tarasie.
Znajduje się że tak powiem "trochę pod górkę" patrząc na nią na drugim zdjęciu.
Bardzo podoba mi się aranżacja Sylii, tzn. kula z bukszpanu, żurawki, trzmielina jako obwódka. Tylko nie wiem czy ta rabatka nie zamała na tyle roślinek.



Po lewej stronie rabata do całkowitej zmiany.
Nie mam pojęcia co z tym zrobić. Kształt jest do zmiany, większość roślin też. Pod płotem posadzone są tuje smaragd, one zostaną. Klon, wierzba też.





____________________
Aga i Ogródek Agam
moni 19:49, 14 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Może coś takiego można to dopasować do twojej koncepcji;
http://vertex.home.pl/archkrajj15/projekty-glowna/56-projekty-ogrodow/1264-jak-zaprojektowa-fioletow-rabat-przy-brukowanym-placyku
____________________
Mona
agam 20:24, 14 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
A to widok z góry:



To zachodnia część działki. Rabata widoczna z tarasu i salonu. Ziemia strasznie twarda, ubita.
Tuje muszę chyba przesadzić, są za blisko płotu. Pęcherznice do oddania.
Wogóle nie wiem od czego zacząć.
Podoba mi się wrzosowisko z Danusiowego "Ogrodu z lustrem", podobają mi się też takie wylewające rabaty z liliowcami, trawami itd. Widzicie sama nie wiem czego chcę. Jedyne co wiem to że muszę to zmienić w tym roku (w zeszłym mi sie nie udało).

Na tych 9 metrach M posadził 20 tuji. Nie za dużo? Koniecznie chce się odgrodzić od sąsiada.



Placu zabaw w przyszłym roku nie będzie, za to w lecie będzie tam rozkładany basen.





____________________
Aga i Ogródek Agam
agam 20:33, 14 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Moni śliczna ta rabatka, ale nie wiem czy fiolet i róż pasują do tej części mojego ogródka. Pod płotem mam posadzone pęcherznice na przemian zielono-żółtą i ciemno bordową. Ja bym wolała teraz jakieś świerki serbskie ale nie wiem jak to zrealizować, żeby M mnie nie zatłukł. Myślałam nawet żeby świerki posadzić między nimi i jak podrosną to się pozbyć pęcherznic . Ładnie by było.
____________________
Aga i Ogródek Agam
moni 21:01, 14 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
kolor mozna dopasować ja chciałam pokazać przykładowe nasadzenia które mozesz wykorzystać
____________________
Mona
EwaG 21:43, 14 maj 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Wiesz co z pęcherznicami też jest ładnie. Ile mają one wzrostu? Ja by je zageściła czli dosadziła pęchęrznic (więcej żółtych, bordowy w dużej ilości przygnębia), że by od razu było gęsto i obficie.
A świerki możesz wtedy posadzić w grupie (np. 3 w trójkącie) przed żywopłotem z pęcherznic. Np. z lewej strony między drzewkiem a rabatą.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
agam 22:42, 14 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
EwaG pęcherznice mają 2,5 metra. Były sadzone jeszcze przed postawieniem płotu. Miały szybko osłonić nas od sąsiadów. Mam mieszane uczucia co do nich.
Jeśli chodzi o 3 świerki w trójkącie, o którym dokładnie miejscu mówisz?

Ha, mąż zgodził się na serby wzdłuż całego ogrodzenia.
____________________
Aga i Ogródek Agam
moni 09:26, 15 maj 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
Agam ale przecież pęcherznicę można ciąć kontrolować jej wielkość
____________________
Mona
agam 10:59, 15 maj 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
moni wiem że można ciąć i to dość silnie o każdej porze. Ale taka rozwichrzona też jest ładna. Gorzej jest jak liście spadają. Cały ogród zaśmiecony.
____________________
Aga i Ogródek Agam
abiko 11:34, 15 maj 2012


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Aga tą pierwszą rabatę możesz zrobić coś na wzór Danusiowej.. zobacz w realizacjach, zaraz coś poszukam, ale aż się prosi
Np.:

http://www.gardenarium.pl/realizacje/maly-ogrod-miejski


____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies