Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Wielkie chęci - pusta głowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Wielkie chęci - pusta głowa

voldi22 13:55, 20 maj 2012

Dołączył: 13 kwi 2012
Posty: 6
Za radą koleżanek zakładam osobny wątek. Przed chwilką wziąłem aparat i zrobiłem świeże zdjęcia:




Poszukuję pomysłów na zagospodarowanie tego niewielkiego spadu. Ciężko się to kosi, brzydko wygląda więc pomyślałem, że czas to zmienić. Na pewno chciałbym usunąć płotek, a dalej nie wiem czy lepiej byłoby usunąć czy dosypać ziemi. Tam gdzie wysypane są kamyki znajduję się zbiornik, zabezpieczający przed zalaniem piwnicy.

Skoro już założyłem swój wątek to lecimy z grubej rury
Pojechałem do okręgowej stacji chemicznej celem zanalizowania gleby. To co otrzymałem delikatnie mowiąc bardzo mnie zmartwilo:


Ziemia jałowa 150 m2 - cel: trawnik. Według książki liczby graniczne gleby dla trawnika wynoszą odpowiednio:
zasolenie <1,2
N - 50-150
P 50-100
K 150-300
Mg 50-100
Ca 700-2000
Fe 20-100
Mn 5-25
Cl <150

Warto się bawić w dowartościowywanie tej gleby? Niby trawa rośnie co zaprezentowałem w wątku o odnowie trawników ale boję się, że jak zabiorę się za reszte to srogo się zawiode.
Gardenarium 17:05, 20 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Moim zdaniem powinieneś dobrze zaprawić glebę materią organiczną, przekopać a w dołki dla roślin dodatkowo dodać jej więcej. (próchnica, kompost, obornik rozłożony).
Tez jestem za obsadzeniem takiej skarpy roślinami np. irgi płożące, ale niskie, trzmielina Fortunego. Pod domem jakieś fajne drzewko na kiju np. miłorząb Mariken albo coś kolorowego.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 17:06, 20 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może narysuj planik tego przedogródka, będzie nam łatwiej.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies