Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Luka pod żywopłotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Luka pod żywopłotem

as1112 06:04, 29 maj 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Witam,

Moja działka jest osłonięta żywopłotem. Nie jest to jeden gatunek żywopłotu - do połowy ligustr od połowy inny, bardzo podobny. Trudno dostrzec różnicę - ja tego nie zauwazyłam ale znawca roślin tak i mnie oświecił Najgorsze jest to, że jeden gatunek - nie wiem już teraz który - ma prześwit od dołu. Liście osłonowe rosną od około 30-40 cm. Robi się tu nie ładna luka. Od połowy jest ok bo drugi rodzaj żywopłotu wypuścił liscie od samego dołu. Co teraz? Czym mogłabym osłonić ten dół? Robi się przez to brzydkie tło dla roślin



Gardenarium 20:52, 29 maj 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Można odmłodzić taki żywopłot ścianając go nisko i wtedy wypuści od dołu, lub podsadzając młodymi roślinami tego samego gatunku i cięciu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 08:55, 30 maj 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dziękuję bardzo za radę. Podoba mi się druga opcja, ścinać cały byłoby mi szkoda ale dosadzić nowe roślinki jak najbardziej Czy uważa Pani, ze powinnam posadzić tyle roślin ile sadzi się na początku, przy zakładaniu żywopłotu, czy ta ilość ma być już mniejsza? Może rozpozna Pani nazwę tego żywopłotu?
Gardenarium 16:04, 07 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To żywopłot grabowy, sadź po prostu w wolne miejsca tam, gdzie uda się dołek pod rośliny wykopać i trzeba o nie dbać, podlewać, bo w korzeniach rozrośniętych roślin będą miały trudno, ale przy pielęgnacji przyjmą się i będą rosły.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 08:09, 12 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dziękuję bardzo. Tak zrobię
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies