Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Asi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Asi

Zajaczek_82 11:07, 01 cze 2012


Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 26
Witajcie,

tak jak większość forumowiczów znalazłam się tutaj poszukując w internecie inspiracji, wskazówek dotyczących ogrodów. Zaskoczyła mnie przyjacielska, fachowa pomoc z Waszej strony i wiem, że już nigdzie indziej nie chcę się uczyć amatorskiego ogrodnictwa
Moja historia zaczęła się 2 lata temu, kiedy kupiliśmy z mężem malutki domek do remontu na dość dużej działce (3000 m2). Przez dwa lata odgruzowywaliśmy podwórko, gdyż było na nim dosłownie wszystko, m.in. wrośnięty tapczan, opony, części od samochodów itd. A wyglądało to tak:



Obecnie chcemy zagospodarować ogrodzoną część, czyli około 1100m2, które jest ogrodzone i w chwili obecnej wygląda następująco:











Nie mam żadnej wiedzy o roślinkach, parę kupionych na zasadzie, "bo mi się podobało" niestety uschło, dlatego bardzo Was proszę o pomoc.
Pierwsze zdjęcie (z trampoliną) jest robione z tarasu z widokiem na południe. Na działce mam dwa duże orzechy, które chyba trochę komplikują.
Pomożecie?



____________________
Ogród Asi
grupa_trzyma... 12:05, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Witaj Asiu! Pewnie, że pomożemy! Ogrodowisko zawsze pomaga. Ładna ta twoja działeczka i spora! Masz super miejsce i jestem pewna, że powstanie tu super ogród. Masz piękne drzewa! Bardzo lubię takie stare drzewa. To same owocowe? Na przedostatnim zdjęciu to buk czy lipa?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
Zajaczek_82 12:07, 01 cze 2012


Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 26
Jejku, jak się cieszę, że tak szybko ktoś do mnie zajrzał!!!

Nie wiem o które konkretnie chodzi, ale za trampoliną z lewej i prawej to orzechy włoskie. Przed trampoliną jabłonka,a gałązki przed samym aparatem leszczyna (do wycięcia).
____________________
Ogród Asi
grupa_trzyma... 12:14, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
O leszczynę chodzi właśnie...a czemu do wycięcia?
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
grupa_trzyma... 12:17, 01 cze 2012

Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 2764
Pod orzechem byłoby super miejsce na stół...i ławy...Ja nie mam orzecha u siebie...tzn. mam, ale jest malutki i rokrocznie wymarza. Później odbija i tak w kółko.
____________________
Agnieszka - ogród w lesie
moni 12:27, 01 cze 2012


Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 834
witaj
____________________
Mona
Zajaczek_82 12:42, 01 cze 2012


Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 26
Witam wszystkich!! Dziękuję, ze jesteście!

Pod orzechem mamy stół i huśtawkę:



Co do leszczyny to zajmowała samosiejna pół działki. Obecnie jeszcze nie wycięliśmy, bo trochę przysłania kontenery metalowe. ale jak się ogarniemy z rozbudową domu i ogrodem z przodu chcemy działkę powiększyć i przenieść kontenery w tył, a tym samy leszczyna ta będzie niereprezentatywna.





____________________
Ogród Asi
beta 18:25, 02 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witaj Asiu ładna działeczka, z potencjałem,

wielkością zblizona do mojej

może jakiś rzut całości?
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Gardenarium 16:11, 03 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Asiu, przy sadzeniu roślin koniecznie włóż sporo wysiłku w przygotowanie dołka do sadzenia, musi byś sporo większy niż bryła, podsyp roślinkę kompostem , koniecznie...potem podlewaj. to najważniejsze. Potem odchwaszczanie. Znowu podlewanie i nawożenie.


Zadbane rośliny się odwdzięczą i nie uschną.

Jeszcze dodam, zainwestuj w duży 3 komorowy kompostownik.. tyle odpadów roślinnych zamieni się w pełnowartościowy nawóz dla roślin..i to za darmo

http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/9-kompost-w-ogrodzie-czyli-wszystko-co-organiczne-nie-zmarnuje-sie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Zajaczek_82 09:26, 05 cze 2012


Dołączył: 21 maj 2012
Posty: 26
Witam Was Danusiu, beta i moni, wiem, ze sporo wysiłku mnie kosztuje nie tylko fizycznego. Kompostownik oczywiście zorganizuję i myślę, że od razu ustawię go za szopką, a póki co nawóz mam od teścia z działki, który hoduje ptactwo
Mam trochę zapału, i chciałam wytyczyć rabatę wokół zmizerniałych po zimie tui, ale jak wracam z pracy to leje. Pogoda zdecydowanie mi nie pomaga.
A propos tui - jak mogę je postawic do pionu? Narazie niektóre obwiązaliśmy taśmą, żeby nie wyglądały na takie płaczące i słaniające się.

____________________
Ogród Asi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies