Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Konwalnik - Ophipogon

Pokaż wątki Pokaż posty

Konwalnik - Ophipogon

Gardenarium 21:48, 13 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie ma nakazu sadzenia wiosną, sadzimy wtedy gdy rośliny są dostępne, ładnie i zdrowo wyglądają i ziemia nie jest zmarznięta. Teraz jest jak najbardziej dobra pora, jesli masz gdzie kupić konwalnik i trawy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
jazzy 22:32, 13 paź 2014


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Dzięki za szybką odpowiedź Danuś
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Ewaa 00:35, 19 paź 2014


Dołączył: 30 wrz 2014
Posty: 27
Ja dziś wsadzilam na rabatę konwalnika i mam nadzieję że jeszcze zdąży się ukorzenić przed mrozami. Widzę jednak że to roslinka ekspansywna. Czy już ktoś z Was ma tą bylinę kilka lat? W jakim tempie panoszy się po rabatce??
____________________
Gardenarium 11:04, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie panoszy się po rabacie, a raczej się zagęszcza tylko, u mnie rośnie co najmniej 7 lat i jakoś nie jest ekspansywna, to nie ta roślina, ekspansywny to jest bambus

Tu w środku strony masz ujęcia z góry

http://www.ogrodowisko.pl/watek/4809-ogrod-nie-tylko-bukszpanowy-czesc-iii
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Borbetka 09:53, 20 maj 2015


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie jakoś słabo rośnie. Rozpulchniłam glebę, jest wyżej i kaprysi. Zrobię fotkę i wrzucę.
____________________
borówcowy wizytowka
Anabell 22:23, 20 maj 2015


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Mam kilka krzaczków 3 rok, bardzo słabo rosła, w tym roku przesadziłam w nowe miejsce.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Iwcia 12:04, 24 maj 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Ja też zapatrzyłam się na Danusiowe okazy i mam kilka sztuk konwalnika. Niestety jakoś mu się u mnie nie podoba. A szkoda, bo mam go w dość reprezentacyjnym miejscu.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 12:58, 31 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Popraw mu glebę, na pewno to jest przyczyną, albo za mokro. Pokaż jak jest wsadzony i co ma jako ściółkę, czy nie za głęboko wsadzony?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Iwcia 20:41, 31 maj 2015

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Jeszcze je poobserwuję i chyba faktycznie podmienię ziemi. Rosną na rabatce wysypanej drobniutkim kamyczkiem, nie grubo. Zbyt mokro raczej też nie mają, podlewane.
____________________
Mój przyszły ogród
krzysztofszy... 18:47, 20 lut 2019


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Odświeżę trochę temat. Chciałbym uzyskać podpowiedzi i porady odnośnie tej wspaniale wyglądającej trawy. Mam zamiar posadzić tą trawę wzdłuż krawędzi rabaty a za nią żurawkę o kolorze żółtym bądź limonkowym. Moje pytania brzmią
1. W jakiej odległości od siebie należy ją sadzić aby ładnie na siebie nachodziła?
2. W jakiej odległości powinna być od krawędzi rabaty by liście nie wchodziły na trawę (duża rozbieżność podanych rozmiarów od 20 do 50 cm szerokości, tak piszą w internecie?
3. Czy częste podlewanie trawnika może jej zaszkodzić?
4. Czy rozrasta się w kępie czy tak jak zwyczajna trawa rozłogami podziemnymi?

Dodam, że będzie rosła 3/4 dnia w słońcu. Ziemia jest raczej piaszczysta, przepuszczalna. Chciałbym uzyskać taki efekt jak na poniższym zdjęciu

[zmoderowane]
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies