Gdzie jesteś » Forum » Ogród » Jak długo rośliny w doniczkach bez wysadzania?

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak długo rośliny w doniczkach bez wysadzania?

as1112 08:15, 12 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Ze względu na przedłużające się prace "męskie" na działce jestem zmuszona wstrzymać się z obsadzaniem rabat Bardzo nad tym ubolewam głównie dlatego, że rośliny ( iglaki, krzewy) mam już zakupione. Trzymam jej na działce w doniczkach, tak jak zakupiłam. Martwię się o nie ale z drugiej strony nie chciałabym sadzić na nieprzygotowany teren. Co o tym sądzicie?
arcobaleno 12:15, 12 cze 2012


Dołączył: 04 sty 2012
Posty: 1238
Ja nie widzę problemu - u mnie też tak stoją i czekają na swój czas - pamiętaj tylko o podstawkach i podlewaniu. W szkółkach przecież tak stoją miesiącami
____________________
Ogród Marty - Kochaj i podążaj za marzeniami...
as1112 14:02, 12 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dziękuję. Pocieszyłaś mnie Niektóre roślinki mają małe doniczki więc może je po prostu przesadzę do większych.
Gardenarium 22:04, 12 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Możesz przesadzić do większych, możesz też krzewy liściaste lub byliny o dużej masie zielonej, które najbardziej więdną powstawiać do wywiniętych worków po korze i podlać, wtedy trochę wody w workach utrzyma się i roślina tak nie zwiędnie. Uważaj tylko żeby na stałe nie były w wodzie przez długi czas.

Ustaw je od strony wschodniej lub północnej, żeby nie stały na spiekocie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
as1112 06:23, 13 cze 2012

Dołączył: 23 kwi 2012
Posty: 151
Dziękuję bardzo Wczoraj przesadziłam roślinki do większych doniczek a dziś dam im pod spód jeszcze te worki foliowe aby woda nie uciekała - nie miałam tylu podstawek Roślinki ustawiłam pod innymi krzewami aby nikt ich nie wypatrzył i nie wyniósł a poza tym mają tam troszkę cienia Oby przetrwały!
Gardenarium 02:02, 17 cze 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przetrwają, tylko sprawdzaj wilgotność co jakiś czas, obserwuj zmiany na roślinach. Groźne jest więdnięcie i żółknięcie liści.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies