Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Prośba o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Prośba o pomoc

ewalm 15:01, 18 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
ta rabata jest duża i przeznaczona do oglądania z każdej strony - wybierz jakiś wyższy element - drzewo iglaste lub liściaste, jako oś kompozycji, i resztę buduj wokół niego - ale nie lokalizuj tego drzewa idealnie na środku, lepiej z przesunięciem.
szkoda trochę, że ta wąska rabata jest aż tak wąska, równa i długa..
a jaki charakter ma mieć cały ogród?
____________________
Ogródek na trzy lata
kaisog1 16:18, 18 cze 2012


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ja sugerowałabym zdecydowane zmniejszenie tej rabaty.
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
bromba 21:05, 18 cze 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 13
Działka jest dość duża ok 2000 mkw i niezagospodarowana, przypomina trochę klepisko na którym stoi szopka potrzebna na czas budowy. Chciałabym trochę "ocieplić" wizerunek, dać duszę dla naszego domu. Nie jestem wybredna podaba mi się wszelaka roślinność.
bromba 09:28, 22 cze 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 13
beta 11:02, 22 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ładne zakupy
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
bromba 12:29, 22 cze 2012


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 13
Tylko co dalej z zakupami zrobić
BEATA_S 14:36, 22 cze 2012


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123


Mnie się wydaje, że to miejsce wyznaczone jest pod trawnik, rabatę widać po prawej stronie . Na kolejnym zdjęciu widać również że ten trawnik ciągnie się wzdłuż domu ... może pod taras.... nie wiem bo nie widać
Brombo ja Ci szczerze radzę... zastosuj tym trójkącie (przy ogrodzeniu) rośliny ziomozielone Thuje, ekran z cisa... nie wiem... coś co przysłoni Ci choć trochę dom. Przy ostatnim przęśle już nie masz takiej możliwości, bo jest chodnik. Piszę z własnego doświadczenia ( mam podobne ogrodzenie) i mam dość spacerków, pieszych wycieczek i podglądania. Przed dom spokojnie wyjść nie można, bo wszystko widać, jak podlewam to też widać, jak robie opryski też widać, jak robię obchód roślin też widać, jak robię zdjęcia także...... a sąsiedzi się żartują, że non stop w ogródku siedzę
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
ewalm 00:11, 23 cze 2012


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 2627
Brombo, roślinki słabo widać , zdjęcia najlpiej robic na tle kostki albo ściany.

Ta część wydzielona krawężnikiem to u Ciebie przedogródek. Możesz do niej podejśc na przykład w ten sposób: posadzić w części centralnej grupę wyrazistych, barwnych krzewów, na przykład beberysów w kompozycji z drzewem iglastym, cos w tym stylu:

tu akurat myslałam o świerku, czerwonych berberysach 'Red chief', mają takie fajne przewieszające się gałęzie i zielonych 'Green Carpet', oraz trzcinniku ostrokwiatowym
Można dołożyć jeszcze berberys 'Aurea', on lubi półcień, a jest żółty i rozjaśnia, potem dokomponować trawy - trzcinnik ostrokwiatowy powinien dac radę, a potem obsadzić obrzeża rabaty. Jeśli chcesz ogród bardziej uporządkowany, to możesz taką kompozycję otoczyć niskim żywopłotem z bukszpanu, przebiegającym falista linią, tak jak kraweżniki, i na rabacie między kostka a zywopłotem wykorzystac strzyżone bukszpany itd.

A może jeszcze przed nasadzeniami posiejesz tam jakiś nawóz zielony, żeby tę piaszczystą glebę troszkę użyźnić?

a umiesz powiedzieć co w Twojej okolicy ładnie rośnie? może u sąsiadów w ogrodach? albo w naturze?

W trójkącie pod ogrodzeniem faktycznie przydałoby się coś zimozielonego, ale cisy potrzebowałyby lepszej ziemi
____________________
Ogródek na trzy lata
Aga 15:21, 25 maj 2013


Dołączył: 30 lis 2012
Posty: 732
Witam prosze o pomoc przy tej rabacie.
____________________
Nowe miejsce nowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies