Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kocham i nienawidzę ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocham i nienawidzę ;)

EwaG 21:28, 18 cze 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Na przykład derenie, jaśminowce, kaliny, myślę że i świdośliwa też wytrzyma ale będzie miej kwitła.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
barbara_kraj... 21:32, 18 cze 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ruda, tu masz spory przegląd bylin: http://www.ogrodowisko.pl/forum/22-byliny
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
ruda 10:17, 20 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
nasmarowałam plan ogrodu z tyłu, marna ze mnie artystka


najbardziej potrzebny mi pomysł na rabatę z prawej strony, czy stawiać na iglaki czy raczej krzewy? bo póki co to mam same prawie krzewy. szerokośc działki, 12 m niestety bardzo ogranicza pole popisu i rabata nie może być jakaś bardzo szeroka...

a tu zdobycz z wczoraj : grujecznik japoński. zasadzę go z tyłu studni podobno pięknie się wybarwia na jesień
[img

a ma ktoś do czynienia z sumakami? z przodu mam trzy zaraz przy bramie i pod nimi trawa kiepska

zasadzić jakieś płożące?

mam obok garaż, chciałabym zasłonić ścianę ale większość dnia jest cień. co się sprawdzi?
____________________
Ogród Rudej pod lasem
beta 21:48, 20 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Witaj Ruda

fajnie tam u Ciebie, będę kibicowała
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
ruda 07:42, 21 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
beta dzięki

myślę, że im dłużej będę siedzieć na tym forum tym szybciej ogarnę ten ogród.
w każdym razie jest postęp- nie kupuję pojedynczych sztuk roślin tylko minimum trzy!
____________________
Ogród Rudej pod lasem
beta 09:18, 21 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ruda napisał(a)
beta dzięki

myślę, że im dłużej będę siedzieć na tym forum tym szybciej ogarnę ten ogród.
w każdym razie jest postęp- nie kupuję pojedynczych sztuk roślin tylko minimum trzy!



ja kupuję min 10

śmieję się z tego, bo żurawek ostatnio trochę kupiłam, poukładałam na klombie i okazało się że dokupić trza bo jakoś mało

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
ruda 09:47, 21 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
beta, jakbym kupowała po 10 sztuk to bym zbankrutowała ale jakie piękne byłoby to bankructwo )
____________________
Ogród Rudej pod lasem
beta 10:07, 21 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
ruda napisał(a)
beta, jakbym kupowała po 10 sztuk to bym zbankrutowała ale jakie piękne byłoby to bankructwo )



ja też niedługo pod krechą będę, ale co tam

____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
ruda 10:36, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
mam w koncu plan działki z tyłu, lepiej widać?


t a ta czerwona rabata to wzór mojego męża ale wcale tak nie będzie hi hi. on nie orientuje się w ogóle w temacie... chciałabym żeby te rabaty z prawej strony były dosyć szerokie. może ktośma pomysł jak ten kształt nakreślić?
te żółte kamyki to droga z łupka piaskowca, chcemy taką ścieżkę do drewutni na razie zrobić i murki oporowe wokół rabat. myślałam żeby naprzeciwko studni koło której planuję taki ogród skalny (wiem, wiem skalniaki są niemodne ) zrobić taki placyk z kamienia, tam postawić ławeczkę. tylko nie wiem czy robić ekran z cisa żeby oddzielić przestrzeń.


a to fotki moich roślin.
miłorząb ma już pięć lat a ciągle jest taki maluśki..


hortensja Anabelle rośnie sobie w cieniu drzew


dzisiaj jadę po derenia na kawałek żywopłotu
____________________
Ogród Rudej pod lasem
beta 11:04, 22 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a może linie proste, bo działka jest długa i wąska

fajnie by wyglądały
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies