Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kocham i nienawidzę ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocham i nienawidzę ;)

agam 11:15, 22 cze 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
Wreszcie ktoś swój Witaj ruda, ja też z Mielca

Szczerze Ci powiem że ja też sadziłam krzaki jak popadnie. Mój ogródek ma 5 latek i dopiero jak znalazłam to forum to zaczęłam widzieć błędy jakie popełniłam. Czasami mam ochotę przekopać wszystko raz jeszcze, zwłaszcza jak napatrzę się na niektóre ogrodowiskowe realizacje.
Pisz, wklejaj zdjęcia, pytaj, jest tu dużo fajnych osób które napewno przyjdą Ci z pomocą.
____________________
Aga i Ogródek Agam
ruda 12:37, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
beta ale nie będzie to wtedy takie nowoczesne,takmi się proste linie kojarzą... myślałam raczej o falistym kształcie rabaty. kurde, to dałaś mi zagwozdkę!

agam witam ziomalu widzę po twoim ogrodzie, że niedaleko lasu mieszkasz. Droga wylotowa na Rzeszów? Ja jestem z Dziubkowa. Mój ogród też ma pięć lat tylko nie miałam wcześniej czasu przy nim robić.
gdzie zaopatrujesz się w rośliny? znasz jakąś fajną szkółkę leśną?
____________________
Ogród Rudej pod lasem
Zegrzynka 13:27, 22 cze 2012


Dołączył: 07 lut 2012
Posty: 117
Cześć, witam Cię
Mnie również bardzo podobają się naturalne żywopłoty liściaste. Trzeba tylko liczyć sie z tym że zimą będzie troszkę łyso. Z gatunków ja polecam piękne derenie, pęcherznice, jaśminowce, tawuły van houtte, śnieguliczkę, irgę błyszczącą czy krzewuszkę(weigelę) - nieprzycinane będą tworzyły naturalnie kwitnący żywopłot. Dobrze jest tylko sadzić po kilka sztuk takich samych tak by tworzyły jakiś ład. Aha...na jesieni i wczesną wiosną dużo z tych krzaków możesz kupić z tzw gołym korzeniem - wtedy cena za sztukę zazwyczaj nie przekracza 3 zł.
Trzymam kciuki
____________________
Pozdrawiam - Monika
beta 14:31, 22 cze 2012


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
a zajrzyj do Poli, ona ma działkę waską i długą, bardzo fajnie rozwiązał ten problem, oczywiście z pomocą dobrych duszyczek z Ogrodowiska
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
Pwl 17:10, 22 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
ruda napisał(a)

a to fotki moich roślin.
miłorząb ma już pięć lat a ciągle jest taki maluśki..




Ruda, jeśli miłorząb stoi w miejscu to coś jest nie tak. Wygląda na to, że nie rozwija mu się system
korzeniowy który warunkuje wzrost. W ogrodniczym poszukaj nawozu z fosforem, np. Microstar PZ.
Kosztuje około 25 zł. A jak już tu jestem to radziłbym się pozbyć sumaków... Strasznie się mnożą
i są potem nie do wytępienia z ogrodu. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zmaganiach ogrodowych
____________________
paweł
ruda 18:45, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Pwl dzięki za radę, jutro pojadę po nawóz.

co do sumaków,wszyscy mi tak doradzają ale ja je bardzo lubię często koszę trawę więc nic jeszcze nie urosło, jakieś pięć lat sobie z nimi radzę ale zaczynają kostkę podnosić więc jak już będzie niebezpiecznie to się ich pozbędę
____________________
Ogród Rudej pod lasem
ruda 18:46, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
widziałam ogród Poli, super szczególnie to ciurkadełko
____________________
Ogród Rudej pod lasem
ruda 20:45, 22 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Zegrzynka no nie wiem czy tak tanio gdzieś kupię w mojej okolicy sklepy ogrodnicze baardzo się cenią. Ale poszukam. Myślę, że wybiorę dereń biały ale nie wiem czy ciągnąć go przez całe ogrodzenie czy np zrobić z różnych kolorów derenia czy np dosadzić kawałek żywopłotu z cisa?
____________________
Ogród Rudej pod lasem
barbara_kraj... 21:34, 22 cze 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Ruda, masz długą dzialkę na końcu której rosną drzewa. Planujesz żywopłot. Może dobre dla niego miejsce byłoby tutaj, lub bardzo podobnie?
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
agam 08:58, 23 cze 2012


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
ruda napisał(a)

agam witam ziomalu widzę po twoim ogrodzie, że niedaleko lasu mieszkasz. Droga wylotowa na Rzeszów? Ja jestem z Dziubkowa. Mój ogród też ma pięć lat tylko nie miałam wcześniej czasu przy nim robić.
gdzie zaopatrujesz się w rośliny? znasz jakąś fajną szkółkę leśną?

Taaa, droga wylotowa na Rzeszów W Mielcu nie lubię kupowac roślin, wydaje mi się że tu same odpady sprowadzają Często kupuję w szkółce w Trzebownisku koło Rzeszowa. Duży wybór, roślinki zadbane i ceny niższe niż u nas.
____________________
Aga i Ogródek Agam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies