Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kocham i nienawidzę ;)

Pokaż wątki Pokaż posty

Kocham i nienawidzę ;)

ruda 17:51, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
Witam serdecznie!
Zanim trafiłam na forum myślałam sobie "ale to projektowanie ogrodów jest proste", kupujesz krzaka sadzisz go i gotowe. a guzik prawda!
Po obejrzeniu Waszych ogrodów spaliłam się ze wstydu... U Was tak pięknie, kolorowo a u mnie misz-masz, byle co, byle gdzie...Czarna rozpacz

uwielbiam rośliny, mój dom stoi koło lasu więc dużą część roboty odwaliła za mnie natura ale i dla mnie coś się znajdzie. Wyszukuję rośliny, sadzę i kombinuję. Dlatego kocham mój ogród i jednocześnie nienawidzę go bo nie wiem co z czym i gdzie sadzić...

moja działka jest długa i wąska, 12 m szerokości, z tyłu domu ok. 50 m długości, strona południowa. Marzy mi się taki leśny ogród, paprocie, parzydła, funkie, tawuły...

najgorzej mam z rabatą od srtrony sąsiada bo widok szpecą stare rozwalone szopy. zasadziłam tam wszystko co wpadło mi w oko Jest i pigwowiec, juka, azalie, piwonia, perukowiec, oczar, ketmie syryjskie itd, itd. Ale jakieś niskie to i dalej widzę to sąsiedzkie pobojowisko
od strony lasu mam bez, tawuły, funkie, konwalie, ognik takie pierdołki same.Z tyłu posadziłam na połowie ogrodu miłorząb, metasekwoję, tulipanowca, jodłę koreańską, świerk. Taki niby lasek.

jeśli znajdzie się życzliwa dusza co podpowie w jakim kierunku z tym ogrodem iść będę wdzięczna do grobowej deski



____________________
Ogród Rudej pod lasem
MarekW 17:55, 18 cze 2012


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
Z tego co piszeszto raczej masz tam mały ogród botaniczny Napisz jaki to las za płotem iglasty czy liściasty? Ważne też abyś choć w zarysie okresliła co dla CIebie jest ważne i potrzebne w ogrodzie.
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
ruda 18:11, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
MarekW to jest las mieszany, sosnowo-dębowy.

zależy mi żeby ogród miał naturalny charakter, wkomponował się w otoczenie. lubię bardzo byliny, krzewy. Chciałabym, żeby dom otaczał gąszcz roślin. Lubię rośliny o nietypowym wyglądzie jak np ten



cyprysik japoński

Uwielbiam hosty



i żurawki




to moja szkółka leśna



i taki mam widok z tarasu


mieszkam tu prawie 5 lat ale dopiero teraz mam czas żeby zająć się na serio ogrodem.

takie pytanie techniczne-zdublowałam wątek. jak mogę go skasować?
____________________
Ogród Rudej pod lasem
ruda 18:14, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
a to widok z bliska na tą nieszczęsną rabatę obok tarasu
____________________
Ogród Rudej pod lasem
monteverde 18:20, 18 cze 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
nie jest źle no może jakiś kwiatków tam brakuje cześć
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
ruda 18:25, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92
no właśnie w kwiatki się nie pakuję bo się nie znam. takie jednoroczne to kupujecie, wysiewacie? rabata obsypana korą, a jak taki kwiatek przez nią się nie przebije chyba w jakąś literaturę muszę się zaopatrzyć...

____________________
Ogród Rudej pod lasem
barbara_kraj... 19:58, 18 cze 2012


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
ruda napisał(a)
no właśnie w kwiatki się nie pakuję bo się nie znam. takie jednoroczne to kupujecie, wysiewacie? rabata obsypana korą, a jak taki kwiatek przez nią się nie przebije chyba w jakąś literaturę muszę się zaopatrzyć...


Witam, byliny też kwitną i przez korę z łatwością się przebiją Nie trzeba ich co roku siać, są latwe w uprawie, a jest ich mnóstwo!
Przydałby się plan działki, wtedy łatwiej coś proponować
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
isia33 20:19, 18 cze 2012


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj "sąsiadko". Chyba większość z nas tak ma, kupujemy zachciewajki, potem odnajdujemy Ogrdowisko i zacznamy od nowa Z której części POdkarpacia jesteś?
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
EwaG 21:00, 18 cze 2012


Dołączył: 18 maj 2011
Posty: 1089
Witaj, aby las i ogród stopiły się w jedno musisz posadzić wyższe krzewy liściaste (rodzaj nieformowanego żywopłotu) tak aby szybko zasłoniły plot. W ten żywopłot radzę Ci wkomponować część drzew, a część wyprowadzić na ogród (w formie rabaty lub lasku). Z przodu takiego żywopłotu możesz wtedy sadzić rośliny bardziej szlachetne (typu rododendrony). Przyznam się, że Twój "lasek" dość egzotyczny jest.
A od strony sąsiada daj coś zimozielonego, wyższego (świerki?) jak się zmieści.
____________________
Ewa ; Ogród Ewy G. ; blog http://www.ogrodyewy.pl/
ruda 21:19, 18 cze 2012


Dołączył: 18 cze 2012
Posty: 92

isia33 z Mielca jestem więc niedaleko do St.Woli

barbara_kraj... uwielbiam byliny ale za mało jeszcze o nich wiem, w naszych sklepach ogrodniczych też wyboru zbytniego nie ma, najpierw muszę zdobyć literaturę a potem szukać. ale pomysł masz dobry

EwaG też myślałam o wysokich krzewach bo ten płot za bardzo się wyróżnia ale co tak szybko urośnie i w dodatku lubi cień?

Dziękuję za rady ! powoli rozjaśnia się w głowie

____________________
Ogród Rudej pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies